Rowerem do Konstancina

0
519

Chociaż w samym Konstancinie trudno o ścieżki rowerowe, to mieszkańcy uzdrowiska zyskają rowerowe połączenie z Warszawą. Stolica właśnie ogłosiła przetarg.

Droga rowerowa ma powstać od Powsina do Konstancina-Jeziorny.
– Chcemy zbudować ciąg pieszo-rowerowy po wschodniej stronie ul. Drewny, od skrzyżowania z ul. Przyczółkową do granicy Warszawy – poinformował Łukasz Puchalski, szef ZDM oraz pełnomocnik prezydenta Warszawy ds. komunikacji rowerowej. – Będzie to kolejny etap budowy rowerowego połączenia do Konstancina-Jeziorny.

Na oferty w przetargu miasto będzie czekać do 16 lipca.
– W tym roku planujemy też budowę sygnalizacji na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Drewny i Przyczółkowej (na wysokości ul. Historycznej) wraz z wyznaczeniem przejazdu rowerowego. Sygnalizacja świetlna planowana jest do realizacji w ramach osobnego zamówienia – tłumaczy Łukasz Puchalski.

Miasto zakończyło niedawno prace budowlane przy realizacji projektu “Rowerem w kierunku Konstancina”, który zgłosili mieszkańcy w ramach budżetu obywatelskiego w Warszawie. Projekt zakładał wykonanie kilkusetmetrowego ciągu pieszo-rowerowego po zachodniej stronie ul. Drewny (od ul. Przekornej w kierunku południowym). Warszawa chce dalej budować po wschodniej stronie Drewny, ponieważ kontynuacja budowy po zachodniej stronie ulicy wymagałaby kosztownego wykupu gruntów.