Roszady

0
1489

Na kierowniczych stanowiskach w Lesznowoli nastąpiły kolejne zmiany.

Podczas dzisiejszej sesji Rady Gminy nastąpiła zmiana na stanowisku skarbnika. Radni podjęli decyzję o odwołaniu z tej funkcji Elżbiety Obłuskiej. Stało się tak na wniosek samej zainteresowanej, która postanowiła przejść na emeryturę. Pożegnanie było bardzo uroczyste i pełne ciepłych słów skierowanych do wieloletniej skarbnik Gminy.

– Pani skarbnik jest w pewnym sensie legendą naszej gminy. Jednym z najdłużej pracujących w gminie urzędników, a już na pewno najdłużej pracującym funkcyjnym urzędnikiem – powiedział radny Bartłomiej Soszyński. Obłuska związana była z urzędem od 1970 roku. W imieniu wójt gminy Lesznowola (nieobecnej na sesji) i swoim zastępca wójta Iwona Pajewska-Iszczyńska podziękowała skarbnik za doskonałą wieloletnią współpracę.

– Pani skarbnik jest nieocenionym człowiekiem i profesjonalistą – mówiła i życzyła odchodzącej dużo czasu na realizację swoich pasji.

– Nie można pracować do 100 lat – zażartowała Obłuska. – Trzeba poświęcić czas pasjom, rodzinie, moim ukochanym wnukom – mówiła podziękowawszy wszystkim współpracownikom i mieszkańcom. – Moja następczyni to osoba z charyzmą i doskonale da sobie radę – zapewniła.

Na stanowisko skarbnika radni powołali dotychczasową kierownik Referatu Realizacji Budżetu Martę Sulimowicz.

– Była uczennicą mistrza, ustępującej pani skarbnik Elżbiety Obłuskiej. Czerpała wiedzę i doświadczenie z najlepszych źródeł – powiedziała wicewójt Iwona Pajewska-Iszczyńska. Radni większością głosów zaakceptowali kandydaturę Marty Sulimowicz. Pracuje ona w Urzędzie Gminy Lesznowola od 2007 roku, najpierw w referacie podatków, a ostatnio w budżetowym, którym od ponad dwóch lat kierowała.

Marta Sulimowicz objęła stanowisko skarbnika Lesznowoli

– Postaram się ze wszystkich swoich sił godnie i odpowiedzialnie reprezentować powierzone mi stanowisko. Moim celem zawsze było i będzie dobro mieszkańców – zadeklarowała nowa skarbnik.

Podczas sesji z Urzędem Gminy pożegnała się również zastępca wójta Iwona Pajewska-Iszczyńska, której w dniu dzisiejszym kończy się powołanie na to stanowisko.

– Ja się z państwem nie żegnam, ja tylko zmieniam gabinet i liczę na dalszą dobrą współpracę – powiedziała. Pajewska-Iszczyńska wygrała bowiem ogłoszony na początku sierpnia konkurs na stanowisko zastępcy dyrektora ZOPO. Termin składania ofert upłynął 12 sierpnia, a jego wyniki zostały ogłoszone 20 listopada. Stanowisko zastępcy dyrektora ZOPO dotąd w tej jednostce nie było obsadzane.

Czy na zwolnione przez Pajewską-Iszczyńską stanowisko II zastępcy wójta zostanie powołany były radny, a obecnie pracownik Urzędu Gminy Marcin Kania? Na to pytanie w poniedziałek 18 listopada wójt Maria Jolanta Batycka-Wąsik nie chciała odpowiedzieć. Marcin Kania, podobnie jak pełniący obecnie funkcję zastępcy wójta Mirosław Wilusz, złożył mandat radnego w czerwcu. Mówiło się o tym, że obaj mieli objąć stanowiska zastępców wójta Lesznowoli.