Rondo w maju

502

Rondo w Gołkowie ma być gotowe do końca maja. Gmina da powiatowi prawie 4 mln zł na przebudowę ul. Głównej. Przetarg ma ruszyć w tym roku.

Ulica Główna w Gołkowie to powiatowa droga, której stan z każdą zimą się pogarsza, a już kilka lat temu był katastrofalny. Wyjazd z niej w stronę Piaseczna, Grójca czy Tarczyna to z kolei dla kierowców prawdziwy horror. Dlatego powiat buduje aktualnie rondo na tym dość skomplikowanym i bardzo ruchliwym skrzyżowaniu.

– Termin wykonania jest ustalony w umowie z wykonawcą na 29.05.2019 r. Obecnie wykonawca prowadzi roboty przygotowawcze i mające na celu usunięcie kolizji oraz opracowuje organizację ruchu na czas budowy – mówi nam starosta Ksawery Gut.

Ulica Główna niedawno uzyskała nowe oświetlenie LED, jednak jej nawierzchnia to prawdziwy dramat. Jest to droga do dużej szkoły, przechodząca przez spore osiedle domów jednorodzinnych, jest dla mieszkańców gminy oraz okolicznych gmin, objazdem Piaseczna do Lesznowoli czy do ul. Puławskiej.

Na środowej sesji radni gminy Piaseczno będą głosować nad pomocą finansową dla powiatu, m.in. na rozbudowę i przebudowę ul. Głównej. Dofinansowanie ma być w kwocie 3 900 000 zł.

– Na odcinku od ul. Bobrowieckiej do budowanego ronda mamy dokumentację projektową i planujemy w tym roku ogłosić postępowanie przetargowe na wykonawstwo. Ważne jest, czy gmina Piaseczno wykona roboty budowlane związane z budową kanalizacji deszczowej w ul. 11 listopada, gdyż jej fragment będzie zlokalizowany również w ul. Głównej. Te roboty będziemy się starać skoordynować – mówi nam Ksawery Gut.

Istnieje więc szansa, że w niedługim czasie Główna stanie się drogą bezpieczną dla pieszych i nie będzie nam niszczyć podwozia.