Rondo stoi

0
918

A dokładniej, stoi w miejscu jego budowa. Mieszkańców niepokoi brak jakichkolwiek postępów prac przy budowie ronda w Gołkowie.

Kolejni czytelnicy zwracają się do nas z pytaniem o to, co dzieje się z inwestycją prowadzoną przez Powiat Piaseczyński w Gołkowie.

– Nic się nie dzieje od miesięcy w zakresie budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Głównej/Gołkowskiej i DW 722 – pisze pan Artur. Kolejny z mieszkańców przysyła zdjęcie trawy, która porosła rozkopaną jeszcze w ubiegłym roku ziemię oraz zalegające na poboczu od kilku miesięcy rury. Zgodnie z prognozami inwestycja ta miała się zakończyć jeszcze przed rozpoczęciem wakacji. Tymczasem pracowników wykonawcy nie widać na terenie budowy od dawna. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że firma, która wygrała przetarg, realizuje obecnie inne prace budowlane, m.in. na terenie Warszawy.

–  Wysłaliśmy do wykonawcy pismo, w którym przypominamy o zobowiązaniach związanych z realizacją naszej inwestycji oraz konsekwencjach niedotrzymywania terminów – informuje starosta Ksawery Gut. Zwraca też uwagę na opóźnienia, które miały związek z położeniem światłowodu podczas przebudowy drogi wojewódzkiej.

– Pojawiły się również w naszym pasie drogowym, bez pozwolenia, więc nie było ich w naszych projekcie – zaznacza. – Uzgodnienia w tej kwestii już nastąpiły i trwa przekładanie kabla. Ciągle jednak czekamy na ostateczne uzgodnienia organizacji ruchu ze strony gminy oraz ZTM. Jak tylko ustalone zostaną objazdy, ruszymy z pracami ziemnymi – zapewnia Gut. Konkretnego terminu zamknięcia inwestycji jednak nie podaje. Wyraża tylko nadzieję, że uda się ją zakończyć z niewielkim opóźnieniem, czyli do końca lata.

Warto pamiętać, że oprócz budowy samego ronda w grę wchodzi przesunięcie lokalizacji końcowego odcinka ul. Głównej oraz infrastruktury podziemnej, w tym kanalizacji deszczowej. Umowa z wykonawcą opiewa na ponad 4,3 mln zł. Zadanie to wsparła kwotą 2 mln zł Gmina Piaseczno.