Rondo na start

0
576

W przyszłym tygodniu wykonawca wznowi prace przy budowie ronda w Piskórce. Roboty mają potrwać półtora miesiąca.

Na tę informację kierowcy czekali już od dłuższego czasu. Budowa ronda na niebezpiecznym skrzyżowaniu ulic Słonecznej, Jagodowej i Głównej rozpoczęła się już w lutym. Pierwotnie prace miały się zakończyć w czerwcu, jednak w kwietniu roboty stanęły. – Nowy zarząd spółki PGE wstrzymał finansowanie przebudowy sieci energetycznej, a bez przesunięcia stacji trafo nie można wybudować ronda – informował wówczas starosta Ksawery Gut.

We wtorek 12 października starostwo poinformowało, że udało się rozwiązać problem kolidującego transformatora i wykonawca może wrócić na plac budowy. – Wykonawca zamknie skrzyżowanie ulicy Jagodowej, Głównej i Słonecznej w Piskórce we wtorek 19 października. Droga z Krupiej Wólki do Ustanowa, która będzie objazdem skrzyżowania w Piskórce, powinna być otwarta do wtorku – mówi nam Joanna Grela z Biura Promocji Starostwa Powiatowego w Piasecznie.

Zakres robót związanych z budową ronda w Piskórce obejmuje m.in. przygotowanie dokumentacji projektowej, prace rozbiórkowe, przebudowę sieci wodociągowej i telekomunikacyjnej, wykonanie konstrukcji jezdni, budowę chodników i ciągów pieszo-rowerowych, wycinkę drzew i krzewów i przebudowę oświetlenia ulicznego. Prace mają potrwać do 30 listopada.

Czytaj również: Zaniedbane rondo i śmieci – skarżą się mieszkańcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię