Rondo do wakacji?

0
2549

Najprawdopodobniej niebawem uda się rozstrzygnąć przetarg na budowę ronda na niebezpiecznym skrzyżowaniu obok kościoła w Głoskowie.

Decyzja o tym, by na skrzyżowaniu ulic Millenium i Radnych w Głoskowie zbudować rondo, zapadła przed rokiem. Poprzedziła ją burzliwa dyskusja zarówno wśród powiatowych radnych, jak i samych mieszkańców. Ci ostatni wprawdzie pomysł budowy ronda powitali z entuzjazmem, ale obawiali się, że ze względu na koszty i wydłużony czas projektowania realizacja znacząco odsunie się w czasie. A tymczasem na skrzyżowaniu notorycznie dochodziło do kolizji i wypadków, więc czas realizacji miał spore znaczenie. Ostatecznie wybór padł na rondo zamiast sygnalizacji, jako rozwiązanie nie tylko skuteczne, jeśli chodzi o poprawę bezpieczeństwa, ale przy okazji niepowodujące takich utrudnień w płynnej jeździe jak sygnalizacja świetlna.

Na początku listopada powiat ogłosił przetarg na budowę ronda obok kościoła w Głoskowie. Swoje ofert złożyło pięciu wykonawców. Najniższa mieści się w zakładanym budżecie, więc jeśli tylko kwestie formalne nie będą budzić wątpliwości, powinno się udać podpisać umowę na realizację tego ważnego dla bezpieczeństwa kierowców, pieszych i rowerzystów skrzyżowania. Budowa ronda miałaby kosztować ponad 1,26 mln zł. Zgodnie z przetargiem wykonawca na realizację będzie miał 8 miesięcy od momentu podpisania umowy, co prawdopodobnie nastąpi w grudniu.

Czytaj również: Nocnym aż do Głoskowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię