Rondo czy światła? Starosta podjął decyzję

1
1845

Po bardzo gorących dyskusjach dotyczących poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu obok kościoła w Głoskowie, starosta podjął decyzję czy powinno tam powstać rondo czy sygnalizacja.

O bardzo niebezpiecznym skrzyżowaniu ulic Millenium i Radnych radni i mieszkańcy dyskutowali przez ostatnie miesiące. Spór dotyczył wyboru rozwiązania, które ma poprawić bezpieczeństwo kierowców, rowerzystów i pieszych. Pisaliśmy o tym przed miesiącem: Rondo czy światła – oto jest pytanie!

Podczas sesji w dniu 29 października starosta Ksawery Gut poinformował, że Zarząd Powiatu podjął decyzję, że w tym miejscu powinno powstać rondo. W związku z tym radnym zaproponowano podwyższenie środków na wykonanie projektu przebudowy skrzyżowania w Głoskowie. Uchwała została podjęta.

Starosta Ksawery Gut podziękował radnym za dyskusję w sprawie tej inwestycji, a przede wszystkim radnemu Martinowi Świegodzińskiemu za inicjatywę i zwrócenie uwagi na problem.

Zgodnie z deklaracją starosty na nitce ul. Millenium biegnącej od strony Bogatek zostało już wykonane dodatkowe oznakowanie poziome i pionowe, zwracające uwagę na niebezpieczne skrzyżowanie. Poza tym wykonano spowalniacze i ograniczono prędkość do 30 km/h.

Czytaj także: Szanse na przebudowę drogi 722

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię