Remonty Elektrycznej i Mostowej w Konstancinie

0
678

Niebawem rozpoczną się prace remontowe na trzech konstancińskich ulicach. Powstanie także nowy łącznik spinający ulice Rycerską i Wojewódzką w Skolimowie.

Konstanciński magistrat rozstrzygnął niedawno szereg przetargów na remonty dróg. W najbliższym czasie powinny rozpocząć się prace na trzech ulicach.

Najkosztowniejszą inwestycją będzie przebudowa ulicy Mostowej. Obecnie fragment od skrzyżowania z ul. Przebieg do ul. Szpitalnej stanowi droga gruntowa. Gmina planuje utwardzić ten odcinek i wyłożyć go kostką brukową. Ma się tu również pojawić oświetlenie LED. Remont ulicy, łącznie z przebudową skrzyżowania z ul. Przebieg, ma kosztować nieco ponad milion złotych. Roboty mają potrwać 3 miesiące, zaś termin ukończenia inwestycji to 5 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Kolejną ważną inwestycją będzie ul. Elektryczna. Tu, na liczącym ok. 235 m odcinku od skrzyżowania z ulicami Górną i Szkolną również ma się pojawić kostka brukowa. Droga zostanie również odwodniona i oświetlona. Koszt tej inwestycji to 690 tys. zł. Wykonawca na realizację zadania będzie miał 3 miesiące od momentu podpisania umowy.

Gmina przygotowuje się również do budowy nowej drogi. Ulica ma stanowić łącznik między ulicami Rycerską i Wojewódzką, a przebiegać będzie przy Szkole Podstawowej nr 1. Podobnie jak w pozostałych przypadkach, nawierzchnia drogi zostanie wyłożona kostką. Ponadto wzdłuż jezdni powstanie chodnik. Pojawi się także 49 miejsc parkingowych, w tym 3 dla osób z niepełnosprawnościami. Zatoczki postojowe będą zlokalizowane przy szkole oraz w pobliżu Ośrodka Pomocy Społecznej. Oprócz prac drogowych wykonawca pochyli się również nad pozostałą infrastrukturą, w tym odwodnieniem, budową sieci energetycznej i przebudową sieci telekomunikacyjnej. Ulica zostanie oświetlona stylizowanymi na zabytkowe latarniami. Całość będzie kosztować 900 tysięcy złotych. Tu również inwestycja powinna być gotowa w ciągu 5 miesięcy.

Czytaj również: Poznaj gminę Konstancin-Jeziorna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię