Remont ursynowskiego odcinka metra. Zmiana tras autobusów

0
461

W najbliższy weekend 16-17 października pierwsza linia metra nie będzie kursowała na Ursynów. W związku z tym wydłużone do Metra Wilanowska zostaną trasy linii 710, 724 i 742.

W najbliższy weekend pociągi pierwszej linii metra będą jeździły tylko od stacji Młociny do stacji Wilanowska.

– Podstacje trakcyjno-energetyczne ursynowskiego odcinka pierwszej linii metra powstały w trakcie budowy na przełomie lat 80 i 90 ubiegłego wieku i wymagają modernizacji – informuje ZTM. – Dziś już nie produkuje się do nich części zamiennych i bez przeprowadzenia od podstaw odpowiednich prac remontowo-modernizacyjnych w przypadku awarii mogłoby dojść do zakłóceń w funkcjonowaniu podziemnej kolei.

Prace potrwają od pierwszych kursów metra w sobotę do ostatnich w niedzielę. W związku z tym wydłużone zostaną trasy autobusów linii 710, 724 i 742. W najbliższą sobotę i niedzielę (16 i 17 października) będą one kursowały do i z pętli Metro Wilanowska. Z Kabat pojadą dalej trasą: Wąwozowa–al. Komisji Edukacji Narodowej–al. Harcerzy Rzeczypospolitej–Rolna–al. Wilanowska–Metro Wilanowska.

Na ursynowskim odcinku metra pasażerów przewiozą też autobusy zastępczej linii ZM1, które pojadą trasą: Metro Kabaty–al. Harcerzy Rzeczypospolitej–Rolna–al. Wilanowska–Puławska–Metro Wilanowska.

Szczegółowe rozkłady jazdy można sprawdzić na stronie www.wtp.waw.pl.

Czytaj również: Zakupił auto w leasing. Przedstawił sfałszowane dokumenty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię