Rekordowy budżet

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ścieżki rowerowe, modernizacja szkoły i adaptacja willi – te inwestycje będą kosztowały najwięcej.

Na sesji 20 grudnia przyjęto tegoroczny budżet gminy Konstancin-Jeziorna. Jak przyznał burmistrz Kazimierz Jańczuk, budżet jest bardzo ambitny i uwzględnia oczekiwania mieszkańców.

W 2018 r. dochody mają wynieść blisko 156 milionów złotych, a wydatki około 182 milionów. Planowany deficyt w wysokości 26 490 492,00 zł stanowi 17 % dochodu. To najwyższy budżet w historii Konstancina-Jeziorny. Zarówno wydatki, jak i dochody są wyższe niż w ubiegłym roku.

Mieszkańców zapewne najbardziej ciekawi, jakie inwestycje mają planach gminni urzędnicy. W tym roku realizowanych będzie kilka naprawdę dużych przedsięwzięć.

Nowe życie „Gryfa” i „Kamilin”

Do największych inwestycji należy zaliczyć przebudowę Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Wojewódzkiej w Skolimowie (4 miliony złotych), dokończenie budowy przedszkola „Leśna Chatka” na terenie Placu Sportowego (3,5 miliona) i modernizację Domu Ludowego w Habdzinie (1 milion). Sporo środków przeznaczono na remonty willi – „Gryf” (1,5 miliona), „Białej” oraz „Kamilin” (4 miliony). Niemało pieniędzy pochłoną inwestycje drogowe.

5 milionów zł zostanie wydane na budowę systemu ścieżek rowerowych na terenie gminy. Dzięki unijnemu projektowi, rowerzyści będą mogli wygodnie i bezpiecznie dotrzeć do pozostałych gmin naszego powiatu. Jeśli chodzi o remonty ulic, samorząd najwięcej przeznaczy na przebudowę ulic: Dąbrówki, Królowej Bony, Królowej Jadwigi, Królowej Marysieńki oraz dróg na terenie Skolimowa północno-zachodniego. Pieniądze pójdą również na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 721 na odcinku od ulicy Julianowskiej w Piasecznie do ulicy Skolimowskiej.

Odnośnie komunikacji miejskiej, nowością dla mieszkańców będzie pojawienie się w rejonie ul. Wilanowskiej zatoki postojowej dla autobusów komunikacji publicznej za 600 tysięcy zł. Dodajmy, że jeszcze w tym roku na obszarze całej gminy Konstancin-Jeziorna zostanie uruchomiona I strefa biletowa – rada miejska zagwarantowała niezbędne środki na ten cel.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama