Rak to nie wyrok

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Amazonki Powiatu Piaseczyńskiego organizują w sobotę imprezę z okazji swojego 15-lecia. Będzie można się zbadać, posłuchać wykładów, obejrzeć pokaz mody, a na koniec potańczyć.

Piętnastolecie odbędzie się pod nazwą „Klucz do zdrowia masz w swoich rękach”. Głównym założeniem organizatorek jest pokazanie jak ważna jest dbałość o zdrowie i profilaktykę, ale chcą one także pokazać, że rak to jeszcze nie wyrok.

– Osoby diagnozowane onkologicznie, w czasie leczenia i po jego zakończeniu, często nie wiedzą, co mają ze sobą począć. To z kolei prowadzi do dalszych problemów ze zdrowiem, w tym psychicznych – mówi Małgorzata Kurtyka-Kozioł, piaseczyńska Amazonka. – Naszym celem jest pokazanie takim osobom, że rak to nie wyrok, że to choroba przewlekła, że mimo diagnozy nie należy się poddawać, że życie po chorobie też może być ekscytujące i szczęśliwe, bo to zależy od nas.

Na dowód swoich słów Małgorzata pokazuje dyplom potwierdzający wejście na Kilimandżaro, gdzie dotarła po swojej chorobie.

Podczas wydarzenia odbędzie się akcja oddawania włosów na peruki dla chorych onkologicznie, wraz z pokazami fryzjerskimi. Piaseczyńskie Amazonki wystąpią w roli modelek w trakcie pokazu mody, prezentując kolekcje ubrań właśnie dla Amazonek.

Będzie strefa zabaw dla dzieci, zdrowia, piękna i urody, a także kulinarna. Uczestnicy będą mogli poradzić się dietetyka, psychologa i lekarzy, oraz wykonać bezpłatne badania diagnostyczne.

Jedną z ciekawszych pozycji imprezy, będą dwie konferencje: „Ukrywa się i niszczy – borelioza – cicha epidemia” oraz „Potęga pożywienia – jesteśmy tym, co jemy”.

Na zakończenie tego charytatywnego wydarzenia będziemy się wszyscy bawić na dyskotece.

„Klucz do zdrowia masz w swoich rękach”, hala GOSiR, ul. Sikorskiego 20 w Piasecznie, sobota 14 października, od 12.00 do 18.00.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama