Puławska Bis coraz bliżej

0
912

Umowa na lesznowolski odcinek Puławskiej Bis została podpisana. GDDKiA podaje datę zakończenia budowy.

W dniu 14 lutego Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na kontynuację projektowania i budowę drogi ekspresowej S7 na odcinku od węzła Lotnisko na Południowej Obwodnicy Warszawy do węzła Lesznowola (z węzłem). Powtórny przetarg był efektem odstąpienia od umowy z poprzednim, nierzetelnym wykonawcą inwestycji.

Wykonawcą inwestycji jest firma Polaqua, a wartość umowy to ok. 457,3 mln zł. Na realizację zadania firma ma 26 miesięcy od daty zawarcia umowy (z wyłączeniem okresu zimowego). ZGDDKiA zapowiada, że nowym odcinkiem S7 pojedziemy jesienią 2022 roku.

-Zadaniem wykonawcy będzie kontynuacja (optymalizacja) projektowania oraz uzyskanie nowej lub zamiennej decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Firma wykonawcza może również rozpocząć roboty w terenie w oparciu o uzyskaną przez GDDKiA w sierpniu 2019 r. decyzję ZRID. Po wybudowaniu trasy pozostaje uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie oraz oddanie nowej drogi do ruchu – informuje rzecznik GDDKiA Małgorzata Tarnowska.

Odcinek od węzła Lotnisko do węzła Lesznowola (z węzłem) o długości 6,6 km będzie posiadał dwie jezdnie po trzy pasy ruchu. W ramach zadania wybudowane zostaną dwa węzły drogowe: Zamienie i Lesznowola. Ponadto powstaną obiekty inżynierskie, kładka pieszo-rowerowa, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.