Przystanek „Park Zdrojowy”

253

Od 1 października niektóre nazwy przystanków autobusowych w Konstancinie ulegną zmianie. Ma to ułatwić pasażerom dotarcie do pewnych punktów w mieście.
Pomysłodawcą zmiany nazw przystanków autobusowych był radny Tomasz Nowicki. Głównym celem jest ułatwienie życia pasażerom, a w szczególności turystom, którzy niejednokrotnie przez mylące nazwy mają problem z odnalezieniem miejsca, do którego zamierzali przyjechać.
– Pomysł wziął się stąd, że regularnie korzystam z komunikacji autobusowej i od dłuższego czasu zauważyłem, że niektóre nazwy przystanków albo się zdezaktualizowały, albo są po prostu nieracjonalnie utworzone odnośnie do miejsc, które są w pobliżu zlokalizowane. I takim przykładem miejsc, które mogłyby w pewien sposób pomagać pasażerom, a nie ich wprowadzać w błąd, jest przystanek przy Parku Zdrojowym, który nazywa się „Sienkiewicza”. Drugi przykład to „Papiernia”. Często słyszę, jak pasażerowie pytają, gdzie jest centrum handlowe „Stara Papiernia” i nierzadko wysiadają na Mirkowie, bo tam tak się nazywa przystanek, co wprowadza ich w błąd. Kolejna rzecz to to, że papierni jako takiej wytwórni już nie ma i to też może mylić właśnie z centrum handlowym, więc należy tej zmiany dokonać, ponieważ jest to nazwa zdezaktualizowana – powiedział nam Tomasz Nowicki.
„Rewolucja przystankowa” rozpocznie się 1 października – wtedy to swoją nazwę zmienią trzy przystanki.
– Przeanalizowałem sobie wszystkie nazwy przystanków, nie tylko te, które najbardziej budziły kontrowersje i wystąpiłem o zmianę sześciu z nich – najpierw do ZTM-u z prośbą o zaopiniowanie mojej inicjatywy, a 15 czerwca przedstawiłem ten pomysł na komisji ładu. ZTM zaopiniował pozytywnie tylko dwie zmiany, to jest: „Aleja Wojska Polskiego” na „Stara Papiernia” i „Sienkiewicza” na „Park Zdrojowy”. Komisja z kolei zaopiniowała wszystkie propozycje jednogłośnie pozytywnie, niemniej burmistrz wystąpił do dyrektora ZTM-u z prośbą o zaopiniowanie jeszcze jednego przystanku, czyli „Papiernia” na „Osiedle Mirków” i te trzy nazwy będą zmienione od 1 października – dodał radny.
Projekt uchwały powinien pojawić się 7 września – na najbliższej sesji rady miejskiej.