Przychodnia bardziej dostępna

0
537

Od początku września w placówce w Gołkowie wprowadzono zmiany, które mają ułatwić kontakt pacjentów z lekarzami. W październiku ma też powrócić do przychodni pediatra.

Placówka od ubiegłego roku, kiedy zmarł jeden z pracujących w niej lekarzy, borykała się z problemami personalnymi, na które żalili się pacjenci. Filia piaseczyńskiego ZOZ z ul. Fabrycznej od 1 września ma nowego kierownika. Funkcję tę pełni Izabella Gładysz – specjalista chorób wewnętrznych i specjalista reumatolog. Zatrudniony został jeszcze jeden nowy internista i w tej chwili pacjenci mają już do dyspozycji trzech lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej. Dyrektor ZOZ w Piasecznie Marta Dorociak- Burza przyznaje, że znalezienie lekarzy gotowych pracować w lokalizacjach pozamiejskich nie jest zadaniem łatwym. W tej chwili ciągle w przychodni nie ma pediatry. Jak się jednak dowiedzieliśmy w recepcji gołkowskiej przychodni, lekarz opiekujący się najmłodszymi pacjentami ma się pojawić już w październiku.

Kierownictwo placówki przy ul. Skrzetuskiego 17 w Piasecznie wyszło też naprzeciw zapotrzebowaniu pacjentów objętych opieką zdrowotną na terenie Gołkowa i okolic i dostosowało godziny pracy lekarzy do ich oczekiwań. Trzy razy w tygodniu pacjenci są przyjmowani od godziny 7.00. Po wakacyjnej przerwie ponownie został uruchomiony też punkt pobrań, który funkcjonuje w poniedziałki, wtorki i piątki w godz. 7.30-9.30. Dwa razy w tygodniu można również skorzystać z usług stomatologa.

W przychodni rusza też realizacja “Ogólnopolskiego programu profilaktyki pierwotnej i wczesnego wykrywania reumatoidalnego zapalenia stawów” dla pacjentów poniżej 65. roku życia. Na miejscu będą również realizowane bezpłatne szczepienia przeciwko grypie dla seniorów 65+, zamieszkałych na terenie gminy Piaseczno.

– Mamy nadzieję, że wprowadzone, oczekiwane przez mieszkańców zmiany zostaną dobrze przyjęte przez pacjentów i usprawnią funkcjonowanie opieki zdrowotnej na tym terenie – mówi wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak.