Przetestują przedszkolanki

0
2192

Gmina podda testom serologicznym w kierunku przeciwciał anty-SARS-CoV-2 pracowników przedszkoli.

W poniedziałek 18 maja media obiegła informacja o niepokojących wynikach badań przesiewowych przeprowadzonych wśród łódzkich pracowników żłobków i przedszkoli. Decyzję o wykonaniu testów serologicznych osobom, które miały rozpocząć pracę z dziećmi, podjęła prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. W sumie na 3337 przebadanych pracowników żłobków i przedszkoli wynik dodatni lub wątpliwy (wynik wątpliwy jest w tym przypadku traktowany jako dodatni) otrzymało 456 osób. To blisko 14 proc. Teraz oczywiście osoby te zostaną poddane testowaniu przez sanepid. We wtorek 19 maja usiłowaliśmy się dowiedzieć, czy gmina nie rozważała przeprowadzenia testów pracownikom piaseczyńskich przedszkoli, zwłaszcza, że ma dość łatwy dostęp do nich w publicznym ZOZ.

– Zastanawialiśmy się nad tym, ale to nie jest takie łatwe – powiedział nam burmistrz Daniel Putkiewicz. – Testy trzeba by powtarzać, bo przecież przychodzą dzieci, które kontaktują się z rodzicami, którzy z kolei kontaktują się z innymi osobami – wyjaśnił. 

Podczas sesji Rady Miejskiej 20 maja wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak poinformowała, że już w dniu dzisiejszym rozpocznie się testowanie tych pracowników, którzy rozpoczęli pracę z dziećmi w dniu 11 maja. Jest to około 200 osób.

Więcej o testach piszemy w artykule Mniej chętnych na testy

Jak poinformowała nas Justyna Marynowska z piaseczyńskiego ZOZ przy ul. Fabrycznej, badania swoim pracownikom wykonała już część przedszkoli prywatnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię