Przetarg na przebudowę Wojska Polskiego

0
283

Ostatniego dnia czerwca Starostwo Powiatowe ogłosiło przetarg na przebudowę drogi powiatowej nr 2862W, czyli jedną z głównych ulic Piaseczna – Wojska Polskiego.

W numerze z 22 czerwca pisaliśmy, że na konferencji dotyczącej drogi krajowej nr 79, czyli Puławskiej, oraz jej skrzyżowania z ulicą Okulickiego, Ksawery Gut, członek Zarządu Powiatu Piaseczyńskiego, poinformował, że przetarg na remont Wojska Polskiego zostanie ogłoszony jeszcze w czerwcu.

Wojska Polskiego jest w fatalnym stanie

– W obrębie skrzyżowania drogi 721 i drogi 79 powiat także ma swoją drogę, czyli Wojska Polskiego – mówił na konferencji Ksawery Gut. – Aktualnie ma ona opracowaną dokumentację projektową, którą odebraliśmy w zeszłym tygodniu, a na wczorajszej sesji powiatu zostały zwiększone środki na potrzeby ogłoszenia przetargu na przebudowę tej drogi. Jej układ się nie zmieni, ale będzie nowa nawierzchnia i chodniki. W czerwcu chcemy ogłosić przetarg na wykonanie tej drogi – dodał.
Droga faktycznie jest w fatalnym stanie.
– Ja ją omijam – mówi nam Katarzyna Chmielewska, mieszkanka Piaseczna. – Codziennie wyjeżdżam z Piaseczna do Warszawy. Wolę stać w korku na Chyliczkowskiej niż po codziennej jeździe Wojska Polskiego wymienić zawieszenie. Chociaż tutaj też jest korek, to wiele nie tracę – dodaje.
Starostwo ogłosiło przetarg 30 czerwca. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa nawierzchni jezdni, chodników, zatoki autobusowej oraz wydzielenie miejsc postojowych i zjazdu na odcinku drogi powiatowej do skrzyżowania z DW721, czyli Okulickiego.

Będzie wyjazd z Sikorskiego na Wojska Polskiego

Na remontowanym odcinku od ulicy Jana Pawła II do Okulickiego, największą rewolucję przejdzie odcinek przy skateparku. Po drugiej stronie bowiem zostało zaprojektowane skrzyżowanie z ulicą Sikorskiego – dzisiaj nieprzejezdne i zastawione barierkami. Na planie sytuacyjnym dołączonym do ogłoszenia przetargowego widać, że można będzie w Sikorskiego wjechać w prawo od strony Okulickiego, oraz wyjechać również w prawo, w stronę Kusocińskiego.
– Istniejący przystanek autobusowy znajdujący się w rejonie ul. Sikorskiego został przeniesiony i zlokalizowany w miejscu istniejącej wyspy dzielącej, natomiast pas ruchu przeznaczony wcześniej dla pojazdów MZK i PKS wykorzystany został jako pas włączenia dla pojazdów skręcających w prawo z ul. Sikorskiego w ul. Wojska Polskiego – czytamy w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia. – Na odcinku od ul. Kusocińskiego do zjazdu na teren szkoły zaprojektowane zostały miejsca postojowe równoległe zlokalizowane po prawej stronie drogi patrząc w kierunku ul. Jana Pawła II – czytamy dalej w SIWZ.
Po remoncie pojawią się nowe znaki pionowe oraz w niektórych miejscach barierki oddzielające ruch pieszy od samochodowego. Nie pojawią się za to ścieżki rowerowe, choć wyremontowany zostanie chodnik na całej długości przebudowywanego odcinka.

– Szerokość pasa drogowego, a także uwarunkowania wysokościowe w szczególności w rejonie skrzyżowań z ul. Szkolną i Jana Pawła nie pozwalają na usytuowanie dodatkowych elementów takich jak ścieżka rowerowa czy ciąg pieszo rowerowy – poinformował nas Ksawery Gut, Członek Zarządu Powiatu Piaseczyńskiego. – Tam gdzie pas drogowy jest szerszy chodnik będzie poszerzony do 2 metrów – dodał.
W specyfikacji czytamy, że zaleca się maksymalne skrócenie czasu realizacji przedsięwzięcia.
Oferty składać można do 15 lipca, co oznacza, że rozpoczęcie prac możliwe jest jeszcze w sierpniu, ponieważ termin związania ofertą wynosi dla tego zadania 30 dni.
Wydaje się również, że przedsięwzięcie zostanie wykonane w ekspresowym tempie. W projekcie umowy z przyszłym wykonawcą widnieje bowiem zapis: „Wykonawca zobowiązuje się do zrealizowania Zamówienia (…) w terminie 45 dni kalendarzowych od dnia podpisania umowy”.

Powiat zarezerwował na to zadanie 1,8 mln zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię