Przeprowadzka już trwa

0
349

Kończy się modernizacja budynku dawnego ratusza. Niebawem stanie się on siedzibą służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.

Remont gminnego budynku mieszczącego się przy ul. Warszawskiej 32 zgodnie z umową miał się zakończyć do lipca, ale jak informuje burmistrz Kazimierz Jańczuk, prace udało się wykonać szybciej.

– Klucze do budynku powinienem odebrać jeszcze w tym tygodniu – mówi. – Przeprowadzka służb już się rozpoczęła – dodaje. W dawnej siedzibie konstancińskiego ratusza powstanie nowoczesne Centrum Zarządzania Kryzysowego. Przede wszystkim przeprowadzi się tu straż miejska. Z pobliskiego komisariatu przeniesione zostanie też centrum monitoringu. Swoje biura na ul. Warszawskiej będą mieli też inspektorzy do spraw bezpieczeństwa i do spraw przeciwpożarowych.

Oprócz przystosowania pomieszczeń dla potrzeb służb, remont budynku objął również wymianę istniejących instalacji: elektrycznej, centralnego ogrzewania, kanalizacyjnej, wodnej, telefonicznej, teletechnicznej i alarmowej. Trwająca ponad pół roku modernizacja budynku kosztowała 922 tys. złotych.

– Warto przy tym zwrócić uwagę, że poza oczywistymi korzyściami dla bezpieczeństwa mieszkańców Konstancina-Jeziorny także z finansowego punktu widzenia jest to inwestycja korzystna dla budżetu miasta. Budynek przy ul. Warszawskiej należy do gminy, natomiast obecna siedziba straży miejskiej jest wynajmowana, co powoduje dodatkowe koszty – podkreśla burmistrz.