Przeprowadzka

Gminni urzędnicy przeprowadzili się do nowego ratusza. Do starego, po remoncie, wprowadzą się służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo.

 

Nowy, imponujący budynek, który od kilku miesięcy podziwiają kierowcy przejeżdżający ulicą Piaseczyńską, w końcu doczekał się „lokatorów”. Pod koniec ubiegłego tygodnia pracownicy Urzędu Gminy Konstancin-Jeziorna realizowali ostatni etap przeprowadzki do nowej siedziby. W związku z tym od czwartku do soboty urząd był nieczynny. Przeprowadzka ponad setki pracowników urzędujących dotąd w kilku różnych miejscach, wraz z całą niezbędną dokumentacją, to spore wyzwanie logistyczne. Zwłaszcza, że urząd musi jak najszybciej wznowić działalność w nowej lokalizacji. Burmistrz Kazimierz Jańczuk dał swoim podwładnym na przeprowadzkę i „zainstalowanie się” w nowych biurach czas do poniedziałku 28 maja. Tego dnia gminne władze rozpoczęły pracę przy ul. Piaseczyńskiej 77. Zmieniły się też numery telefonów do UG, szczegółowe informacje są podane na stronie internetowej gminy. Oficjalne otwarcie ratusza zaplanowano wprawdzie na 7 czerwca, ale już teraz mieszkańcy mogą swoje sprawy załatwiać w jednym miejscu.

To szczęśliwy finał rozpoczętej w 2014 r. budowy. Po drodze nastąpiła bowiem zmiana wykonawcy, co znacząco wydłużyło czas realizacji tej inwestycji. Najnowocześniejszy w naszym rejonie budynek administracji publicznej pochłonął 33 mln złotych z gminnego budżetu. A co z budynkiem przy ul. Warszawskiej 32?

– Najpierw czeka go gruntowny remont, być może nawet z przesuwaniem ścian – mówi burmistrz Kazimierz Jańczuk. – Musi bowiem zostać dostosowany do potrzeb służb, które będą tu miały swoja siedzibę – wyjaśnia. Do dawnej siedziby Urzędu Gminy ma bowiem trafić monitoring policji i centrum zarządzania kryzysowego. Swoją siedzibę będzie też tu miała straż miejska. Termin przeprowadzki służb zajmujących się dbaniem o bezpieczeństwo mieszkańców do gminnego budynku przy ul. Warszawskiej 32 nie jest jeszcze znany.