Przekazali 10 laptopów potrzebującym uczniom

0
890

Laptopy dla uczniów z rodzin wielodzietnych w Górze Kalwarii zostały przekazane w ramach akcji „EKO Pomoc ERP”.

Góra Kalwaria od lat bierze udział w różnych konkursach ekologicznych. Uczniowie szkół z terenu gminy bardzo się w nie angażują, zostało to zauważone i docenione. Europejska Platforma Recyklingu wybrała między innymi uczniów z Góry Kalwarii na adresatów akcji „EKO Pomoc ERP” w ramach której organizacja przekazuje laptopy do nauki zdalnej potrzebującym uczniom. Edukacja zdalna jest wyzwaniem zwłaszcza w rodzinach wielodzietnych, gdzie często brakuje urządzeń dla wszystkich członków rodziny. Uczniów, którzy otrzymali 17 listopada laptopy w ramach programu „EKO Pomoc ERP” wytypował Ośrodek Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii.

Laptopy dla uczniów z rodzin wielodzietnych w Górze Kalwarii zostały przekazane w ramach akcji „EKO Pomoc ERP”.
fot. ERP.TV

Drugie życie komputerów

Oprócz dziesięciu komputerów przenośnych ERP przygotowała dla uczniów specjalną e-lekcję, z której dzieci będą mogły dowiedzieć się czym jest tzw. Re Use, czyli ponowne użycie sprzętu.

– Jako ERP Polska od wielu lat zajmujemy się edukacją ekologiczną. Dzisiaj, w dobie pandemii  edukacja ta przyjęła zupełnie inną formę. Aby uczniowie mogli uczestniczyć w lekcjach konieczny jest dostęp do komputera lub laptopa. Nie zawsze jednak potrzebny jest sprzęt najnowszej generacji. Okazuje się, że komputerom, których inni chcą się pozbyć można nadać drugie życie, pod warunkiem, że wcześniej trafią one we właściwe miejsce – mówi Aleksandra Becmer, specjalista ds. recyklingu ERP Polska Organizacja Odzysku SEiE  i Organizacja Odzysku Opakowań S.A. – Dlatego podjęliśmy decyzję, że wspólnie z zakładem Polblume z Góry Kalwarii naprawimy kilkanaście laptopów i przekażemy je do ponownego wykorzystania przez uczniów. Mamy nadzieję, że będą im służyć jeszcze przez wiele lat – dodaje.

Laptopy dla uczniów z rodzin wielodzietnych w Górze Kalwarii zostały przekazane w ramach akcji „EKO Pomoc ERP”.
fot. ERP.TV

– Laptopy, które zostały wręczone potrzebującym rodzinom z Góry Kalwarii dzięki naszej współpracy z Europejską Platformą Recyklingu, zostaną z pewnością wykorzystane przez młodych ludzi nie tylko podczas e-lekcji przyrody, ale ogólnie podczas zdalnego nauczania – podsumowuje Krzysztof Miazga z Zakładu Przetwarzania ZSEiE i Recyklingu Opadów – Polblume.

Akcja „EKO Pomoc ERP” organizowana jest od czerwca br. i objęła swoim zasięgiem różne województwa na terenie kraju.

Czytaj także: Świąteczny kiermasz online

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię