Przekaż 1% lokalnie

0
214

Gminy Piaseczno i Góra Kalwaria przygotowały informację mieszkańcach gminy lub lokalnych organizacjach, na rzecz których można przekazać 1% podatku.

Wszyscy podatnicy mają możliwość przekazania 1 procenta swojego podatku z deklaracji rocznej PIT na rzecz dowolnie wybranej organizacji pożytku publicznego. To nic nie kosztuje, a dla beneficjentów bywa ważnym źródłem finansowej pomocy. Wystarczy w deklaracji wskazać organizację pozarządową lub Organizacji Pożytku Publicznego, do której trafi 1% koty, którą i tak musi przekazać na rzecz Skarbu Państwa.

Gmina Góra Kalwaria po raz kolejny poprosiła o zgłaszanie się osób i organizacji, które chciałyby trafić na lokalną listę Bazy 1%. W ten sposób można ułatwić zadanie osobom, które nie wiedzą, kogo wskazać w odpowiedniej rubryce deklaracji PIT. A jednocześnie jest szansa na uzyskanie pomocy przez osoby i organizacje lokalne, które takiego wsparcia potrzebują. Informacje można znaleźć na FB gminy.

Czytaj także: Konstancin zbiera nakrętki

W tym roku bazę taką stworzyła również gmina Piaseczno. Na specjalnej stronie internetowej znalazły się informacje o osobach, które można wesprzeć swoim 1%. Lista powstała w oparciu o zgłoszenia skierowane do Biura Promocji po ogłoszeniu informacji o budowaniu takiej bazy. Szczegółowe informacje o tym jak można się zgłosić do bazy są dostępne na stronie internetowej gminy.

Lokalne organizacje można też łatwo znaleźć na stronach internetowych NGO oraz w wyszukiwarce Organizacji Pożytku Publicznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię