Przejście ponownie zamknięte

2
1091

Wejście do pawilonu przy ul. Szkolnej 16 ponownie zostało zamknięte. Tym razem przejścia broni brama zamknięta na klucz. A jest to wyjście ewakuacyjne.

Najpierw wejście do pawilonu, ku zaskoczeniu sprzedawców i klientów bazarku, zostało nagle zasłonięte drewnopodobną płytą. Miało to miejsce nieco ponad miesiąc temu.

„Wszystko jest legalne”

Prezes SM Jedność wyjaśniał nam wówczas, że powodem zamknięcia przejścia były względy bezpieczeństwa.

– Wszystko jest już wyjaśnione i legalnie załatwione – zapewniał Stanisław Zawadzki. – Powiesiłem tablicę „zakaz przejścia”, ale nikt się tym nie przejmował. A tam przecież nie ma przejścia dla pieszych i jest niebezpiecznie. Nie będę odpowiadał za to, że kogoś samochód potrąci.

Rzeczywiście, przejście dla pieszych zniknęło z tego miejsca w trakcie przebudowy ul. Szkolnej w 2018 roku. W zamian za to gmina wybudowała dwa przejścia z boków budynku. Dlaczego wejście do pawilonu zostało zamknięte dopiero w lipcu 2021 roku, prezes nie wyjaśnił. Pytany o to, czy przejście docelowo będzie zasłaniała drewnopodobna płyta twierdził, że nic się nie zmieni.

– Może ewentualnie zostanie dobudowany nowy pawilon – mówił podczas rozmowy z nami 12 lipca. Przekonywał też, że mimo iż przy przejściu zamontowany jest znak „droga ewakuacyjna”, przejście to nie ma statusu drogi ewakuacyjnej, a sprawa zamknięcia jest załatwiona również ze strażą pożarną.

Droga ewakuacyjna

Jednak jak dowiedzieliśmy się od rzecznika Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie, po przeprowadzonych czynnościach kontrolnych komendant PPSP w Piasecznie wydał decyzję nakazującą usunięcie płyty.

– Przejście to ma status drogi ewakuacyjnej i nie może być w żaden sposób zastawione – wyjaśnia mł. bryg. Łukasz Darmofalski.

Po tej informacji prezes spółdzielni przejście udrożnił – w płycie zostało wycięte niewielkie przejście. Po skargach mieszkańców zostało nawet nieco powiększone.

A tymczasem w poniedziałek pojawiła się kolejna niespodzianka. Nieestetyczną płytę zastąpiła metalowa bramka. Zamknięta na klucz.

– Bramka jest zamknięta przez cały dzień, kto ma klucz – nie wiadomo, pewnie prezes. Jak ma spełniać funkcję wyjścia ewakuacyjnego, kiedy jest zamknięta i nie wiadomo jak można ją otworzyć? – zastanawia się jeden z mieszkańców.

Próbowaliśmy się dowiedzieć dlaczego przejście ponownie zostało zamknięte i jak się to ma do kwestii bezpieczeństwa, skoro przejście ma status drogi ewakuacyjnej, ale prezes nie zechciał z nami porozmawiać.

Czytaj również: Tu zaszła zmiana – Piaseczno

2 KOMENTARZE

  1. Prezes jest tylko jeden na skalę Piaseczna,nie uznaje przepisów i ustanawia je sam,zgodnie ze swoimi zasadami,które”Roją”się w jego głowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię