Przejście bardziej bezpieczne

0
492

Przejście dla pieszych przez ul. Wojska Polskiego w okolicy ul. Kusocińskiego zyskało sygnalizację świetlną.

Mieszkańcy Osiedla Kusocińskiego od dawna narzekali na niebezpieczne przejście dla pieszych przez ul. Wojska Polskiego w okolicach nieczynnej ciepłowni. Zdarzało się tu wymuszanie pierwszeństwa zarówno przez kierujących, jak i pieszych, co stanowiło zagrożenie dla wszystkich użytkowników. Przejście to tymczasem prowadzi do pobliskiego marketu, na plac zabaw, skatepark czy w przeciwnym kierunku do pobliskiego gimnazjum oraz Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Sikorskiego.
– Remont ul. Wojska Polskiego przeprowadzony przez Starostwo Powiatowe był okazją do nakłonienia włodarzy do budowy sygnalizacji świetlnej – mówi inicjator pomysłu Krzysztof Kasprzycki. – Sam wielokrotnie przechodzę tym przejściem i nie raz musiałem przebiegać przez jezdnię, a tymczasem mieszkańcami osiedla są głównie seniorzy – mówi.
Mieszkańcy poparli pomysł Kasprzyckiego i chętnie podpisywali się pod apelem do władz starostwa.
– W ciągu kilku tygodni apel podpisało kilkaset osób i w połowie sierpnia złożyłem dokumenty do starostwa – wyjaśnia Kasprzycki. Starostwo wykonało na tym przejściu sygnalizację „na żądanie”.
– Po podpisaniu umowy z firmą energetyczną instalacja zostanie uruchomiona – poinformował w poniedziałek członek zarządu powiatu Ksawery Gut.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię