Kiedy otworzą Orężną?

1
463

Przejazd na ulicy Orężnej zostanie otwarty 23 stycznia, a na wiadukcie na al. Kalin prace modernizacyjne zostaną zakończone w ciągu dwóch tygodni.

We wtorek, 10 stycznia, na przejeździe w ciągu ul. Jana Pawła II, zebrała się komisja złożona z przedstawicieli inwestora modernizacji linii nr 8, czyli PKP PLK S.A. i wykonawcy prac Trakcji PRKil. Na spotkaniu obecny był także pracownik Wydziału Infrastruktury i Transportu Publicznego Gminy Piaseczno, który przekazał inwestorowi i wykonawcy uwagi Urzędu.
– Na spotkaniu ustalono, że poczynione zostaną działania, mające na celu otwarcie przejazdu w dniu 23 stycznia 2017 r. w trybie kategorii A, to znaczy ze sterowaniem i rogatkami. Równolegle prowadzone będą prace nad przebudową sterowni dla węzła piaseczyńskiego, co nie ma wpływu na przejezdność w tym rejonie – mówi nam Łukasz Wyleziński, kierownik Biura Promocji w Urzędzie.
To jednak nie koniec utrudnień. Wykonawca poinformował, że w związku z pracami modernizacyjnym przejazd trzeba będzie zamknąć jeszcze raz, na ok. 2 tygodnie. Nastąpić to ma na przełomie marca i kwietnia tego roku.
A co z wiaduktem w Zalesiu Dolnym? Mimo zapewnień prace na nim nie zostały zakończone (co widać gołym okiem). Na spotkaniu padło zapewnienie, że mają się zakończyć w czasie dwóch tygodni, oczywiście, jeżeli pozwoli na to pogoda. Nie będzie to oznaczało jego otwarcia, PKP musi otrzymać jeszcze pozwolenie na jego użytkowanie.

1 KOMENTARZ

  1. Super, partacze z PKP i partacze z urzędów co to daje razem? Przy najbliższych wyborach NIE PODPISZĘ niczego bez kartki zawierającej nazwiska obecnie panujących. Czas wam serdecznie podziękować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię