Przedszkole już działa

0
398

Przedszkole w Cendrowicach powstało na prośbę mieszkańców. Burmistrz zapowiada, że w razie potrzeby będzie można zwiększyć liczbę miejsc.

Trzy lata temu w placówce szkolnej w Cendrowicach mieściło się gimnazjum. Po ogłoszeniu reformy edukacji, w ramach której gimnazja zostały zlikwidowane, władze gminy postanowiły inaczej wykorzystać przestrzeń parterową Szkoły Podstawowej im. Feliksa Kapackiego przy ulicy Szkolnej 4. Pojawił się pomysł utworzenia przedszkola, czego pragnęli mieszkańcy.

– To, że na parterze szkoły powstanie oddział przedszkolny, było oczekiwaniem mieszkańców. W tej części gminy nie było dotychczas miejsca, w którym otaczano by opieką wychowawczą najmłodsze dzieci – powiedział Arkadiusz Strzyżewski, burmistrz gminy Góra Kalwaria.

Możliwość powiększenia do 100 miejsc

Powstało przedszkole z prawdziwego zdarzenia, które od kilku tygodni zaczęło już funkcjonować. Do placówki chodzi 48 przedszkolaków, co stanowi pełne obłożenie. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy: trzylatków i czterolatków oraz pięciolatków i sześciolatków. Burmistrz zapowiada, że w razie potrzeby przedszkole może zostać powiększone do 100 miejsc.

Stworzono osobne wejście do przedszkola. Przestrzeń jest pełna kolorów. Niestety ze względu na epidemię koronawirusa trzeba było usunąć gry zręcznościowe, dywany i pluszaki.

– Z przebudowanych na parterze pomieszczeń powstały dwie duże i jasne sale, jedna mniejsza klasa, a także łazienki połączone z toaletami, szatnie, niewielkie pomieszczenie do przygotowywania posiłków oraz zaplecze socjalne. W sumie to 356 m2 powierzchni użytkowej. Na zewnątrz dzieci mogą korzystać z bezpiecznego placu zabaw, przygotowanego tuż przed uruchomieniem oddziału przedszkolnego – informuje gmina Góra Kalwaria.

Adaptacja kosztowała gminę około 268 tysięcy złotych.

Czytaj także:

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię