Przed wrześniem nie zdążą

986

Inwestycje prowadzone w okolicach szkoły w Lesznowoli nie zakończą się przed pierwszym dzwonkiem. Gmina zapewnia jednak, że dojazd ma się odbywać bez większych utrudnień.

Obecnie gmina prowadzi dwie inwestycje przy ulicy Szkolnej. Pierwsza z nich to od dawna oczekiwana budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ulicą Słoneczną. Przebudowane z tej okazji skrzyżowanie z drogą wojewódzką 721 jest już praktycznie gotowe, ale formalnie na zakończenie inwestycji wykonawca ma czas do końca listopada. Najprawdopodobniej jednak sygnalizacja zostanie uruchomiona już od początku września, by dzieci mogły bezpiecznie docierać do szkoły. Koszt przebudowy wynosi 880 tys. złotych.

Budowa ronda ma być prowadzona w sposób umożliwiający bezpieczne dotarcie do szkoły

Drugim, większym problemem może się okazać budowane właśnie przy szkole rondo u zbiegu ulic Gminnej i Szkolnej. Ulica Szkolna jest w tej chwili rozkopana, a przejazd nią utrudniony. Jak powiedziała nam wójt Maria Jolanta Batycka-Wąsik, wykonawca ma zapewnić dojazd do szkoły, ale przed rozpoczęciem roku szkolnego na pewno nie uda się sfinalizować robót.

– Zgodnie z umową rozbudowa ulicy Gminnej w Lesznowoli, wraz z budową ronda na skrzyżowaniu ul. Gminnej z ul. Szkolną, zostanie zrealizowana kompleksowo w terminie do 31 stycznia 2020 r. – informuje Kierownik Referatu ds. Promocji i Komunikacji z Mieszkańcami Agnieszka Adamus. – Wykonawca będzie realizował inwestycję w taki sposób, żeby zapewnić bezproblemową „obsługę” Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lesznowoli od 2 września – dodaje. Przebudowa ul. Gminnej wraz z rondem będzie kosztować gminę blisko 9,4 mln zł.