Przebudowa Geodetów ruszyła. Część kierowców nie dowierza

1
2878

Wystartowała najdroższa gminna inwestycja drogowa. Wielu kierowców ignorowało znaki i…zawracało.

Zgodnie z zapowiedziami gminy wykonawca rozpoczął prace drogowe na ul. Geodetów już we wtorek 17 sierpnia rano. Mimo, że przy rondzie Praw Kobiet stały znaki informujące o zamknięciu drogi dla ruchu i objeździe, wielu kierowców je ignorowało.

Tuż za rondem ulica bowiem lekko zakręca, więc nie było widać, że kawałek dalej maszyny drogowe już działają i zrywają asfalt. Co chwilę ktoś zakręcał, by ruszyć w objazd albo ul. Wilanowską, albo Energetyczną. Na tej ostatniej wprawdzie prace mają się rozpocząć równocześnie, ale droga będzie przejezdna.

Energetyczna dostępna dla ruchu

– W związku z tym, że w ramach przebudowy ul. Energetycznej mają powstać dodatkowe dwa pasy ruchu, inwestycja będzie początkowo prowadzona dla nowej jezdni, z utrzymaniem przejezdności starej – wyjaśnia wiceburmistrz Robert Widz.

Dwie główne drogi wyprowadzające ruch z Józefosławia w kierunku ul. Puławskiej będą przebudowywane etapami, by wyłączać z ruchu poszczególne odcinki, utrzymując przejezdność na pozostałych. W pierwszym etapie na okres około 3 miesięcy zamknięty dla ruchu (z zapewnieniem dojazdu do posesji) został odcinek ul. Geodetów od Ogrodowej do ronda Praw Kobiet.

Od poniedziałku 16 sierpnia w związku z przebudową ul. Geodetów autobusy linii 739 jeżdżą zmienioną trasą. Z ul. Puławskiej skręcają dopiero w ul. Energetyczną, którą dojeżdżają do ronda Praw Kobiet, a dalej dotychczasową trasą.

Utrudnienia co najmniej do kolejnych wakacji

Zgodnie z umową wykonawca ma na realizację 18 miesięcy od momentu podpisania umowy. Wiceburmistrz Robert Widz w mediach społecznościowych mówił, że utrudnienia powinny potrwać około 10 miesięcy. Wiele będzie oczywiście zależało od tego, jaka będzie zima oraz na jakie niespodzianki wykonawca natrafi przy przebudowie infrastruktury podziemnej, w tym budowy odwodnienia ul. Geodetów.

– Oczywiście uciążliwości związane z tą inwestycją na pewno będą odczuwalne dla mieszkańców, choć staramy się je minimalizować. Mamy jednak nadzieję, że efekt przebudowy je wynagrodzi – mówi wiceburmistrz.

Na przebudowę ul. Geodetów na odcinku od ronda Praw Kobiet do ul. Puławskiej oraz ul. Energetycznej między rondem przy centrum Designer Outlet a ul. Geodetów, a także ul. Rubinowej gmina wyda ponad 39 mln zł. Choć samorządowcy zapewniali, że pozyskają dla tej inwestycji również dofinansowanie zewnętrzne.

Czytaj również: Dworcowej nie otworzą do września

1 KOMENTARZ

  1. Jesteście niemożliwi. Remont geodetów rozpoczęty wraz z końcem wakacji, plus remont ul. Kuropatwy… To może całkowicie odetnijcie mieszkańcom Julianowa i Józefosławia dojazd do Puławskiej? Geniusze urbanizacji… Ja pierdziele.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię