Problemy z transmisjami

0
244

Niewykluczone, że zmiany zostaną wprowadzone już od listopadowej sesji Rady Gminy.

W okresie pandemii mieszkańcy mają utrudnioną możliwość śledzenia obrad radnych poszczególnych gmin. Pomijając fakt, że nie we wszystkich sesje rady odbywają się w trybie stacjonarnym, wejście na nie stało się niedostępne dla osób, które chciałyby dowiedzieć się więcej na temat działań podejmowanych przez włodarzy danej gminy. Z pomocą przychodzą internetowe transmisje na żywo z posiedzeń rad miejskich. Niekiedy jednak oglądanie ich sprawia pewną trudność.

Usterki techniczne, zła jakość dźwięku i błędnie wygenerowane napisy – to główne problemy, które wskazywali mieszkańcy gminy Prażmów grupach mieszkańców na Facebooku, kiedy oglądali transmisje live z sesji Rady Gminy. Gdy ktoś nie mógł zrozumieć, co mówią radni podczas posiedzenia, włączał napisy i tu pojawiały się trudności.

Co było powodem trudności związanych z relacjami na żywo z obrad Rady Gminy? Postanowiliśmy dowiedzieć się tego w Referacie Promocji Gminy Prażmów.

– Ostatnie problemy związane z jakością audio na sesjach wynikały przede wszystkim z tego, że jej uczestnicy mówili często nie bezpośrednio do mikrofonu i na dodatek w maseczkach. By uniknąć podobnych sytuacji, wójt zarządził, że zabierający głos będą to czynić na mównicy, już być może od sesji listopadowej – tłumaczy nam Wojciech Doliński.

Zdaniem przedstawiciela gminy transmisje w Internecie z sesji w Prażmowie i te Rady Powiatu specjalnie się nie różnią, jeśli chodzi o jakość transmisji.

– Jakość ta jest cały czas przez nas monitorowana, o czym pisałem też zainteresowanym mieszkańcom na Facebooku – dodaje Wojciech Doliński.

Czytaj również: Od soboty nowe obostrzenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię