Poznaj gminę Konstancin-Jeziorna

0
700

W każdy weekend od 31 lipca do 26 września mieszkańcy Konstancina (i nie tylko) mogą wziąć udział w cyklu bezpłatnych wycieczek, których hasłem przewodnim jest „Poznaj gminę Konstancin-Jeziorna”

Wycieczki z przewodnikiem to już właściwie konstancińska tradycja. Od kilku lat samorząd organizuje letnie cykle wypraw pod hasłem „Poznaj gminę Konstancin-Jeziorna”. W ubiegłym roku, w związku z pandemią, wycieczki musiały przybrać nieco nietypową, wirtualną formę. Teraz jednak wracamy do bardziej tradycyjnych wypraw „w realu”.

Podczas wycieczek doświadczeni i wykwalifikowani przewodnicy pokażą nam najciekawsze, często nieznane miejsca na gminnej mapie. W tym roku o historii Konstancina będą nam opowiadać m.in. Elżbieta Rydel-Piskorska, Wojciech Guszkowski, Łukasz Maurycy Stanaszek, Grzegorz Łuniewski i Paweł Pstroko.

„Poznaj gminę Konstancin-Jeziorna” będzie cyklem 36 wycieczek pieszych, rowerowych i kajakowych. Dla miłośników pieszych wypraw przygotowano m.in. spacer szlakiem Stefana Żeromskiego, wizytę na Urzeczu czy wyprawę śladami kolejki wilanowskiej. Kinomanów natomiast na pewno ucieszy wycieczka „Filmowy Konstancin”, podczas której odwiedzimy zakątki znane ze srebrnego ekranu.

Długość spacerów to od 4 do 7 kilometrów, czas trwania to zwykle 3-3,5 godziny.

Z kolei ci, którzy wolą poznawać Konstancin za pomocą dwóch kółek, będą mieli okazję wybrać się na ornitologiczny szlak, obejrzeć okoliczne krzyże, kapliczki i przydrożne figurki oraz zwiedzić nasze rezerwaty przyrody.

Zaplanowane trasy rowerowe są dość proste (9-14 km), a średni czas wycieczki to 3,5 godziny.

Na tych spragnionych prawdziwej wyprawy czekają wycieczki „Kajakiem po Jeziorce”. Tu do pokonania będzie około 14 kilometrów, a po drodze dowiemy się wszystkiego o rzece, jej historii i mieszkańcach.

Obowiązują zapisy

Wycieczki „Poznaj gminę Konstancin-Jeziorna” adresowane są do osób powyżej 16. roku życia z gmin należących do Lokalnej Grupy Działania „Perły Mazowsza”, czyli: Konstancin-Jeziorna, Tarczyn, Góra Kalwaria i Prażmów. Na wycieczki obowiązują zapisy, limit osób na każdej z nich wynosi 15 osób. Zgłoszenie można przesłać elektronicznie na adres: . W treści maila należy podać termin i nazwę wycieczki, imię i nazwisko oraz miejsce zamieszkania uczestnika. Można też zgłosić udział telefonicznie, pod numerem: 22 484 24 41 (w godzinach pracy urzędu).

Szczegółowy terminarz wycieczek podajemy poniżej:

Czytaj również: Podwyżka opłat za wodę i ścieki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię