Powstanie rondo?

584

Na skrzyżowaniu w Piskórce dochodzi do wielu, często dramatycznych wypadków. Starosta chce aby w tym miejscu powstało rondo.

Skrzyżowanie ulic Głównej, prowadzącej z Jazgarzewa do Wągrodna, ze Słoneczną od strony Krupiej Wólki i prowadzącą do Łosia Jagodową to miejsce, w którym od lat dochodzi do wielu wypadków.

Ulica Główna z pierwszeństwem to prosta droga, na której wielu kierowców osiąga sporą prędkość. Jadąc od strony Krupiej Wólki ulicą Słoneczną nie ma zbyt dobrej widoczności, kierowcom zdarza się nie zauważyć skrzyżowania i na nie wjechać. Oczywiście winna jest nie tylko słaba widoczność, ale także zawrotna prędkość, osiągana na wiejskich drogach. Niemniej zarządca drogi powinien dbać o bezpieczeństwo użytkowników, a nie da się ukryć, że to skrzyżowanie jest wyjątkowe.

Najbardziej odpowiednim rozwiązaniem wydaje się budowa w tym miejscu ronda. Poprawi bezpieczeństwo na skrzyżowaniu, ale także spowolni ruch. Sygnalizacja świetlna nie do końca by się tu sprawdziła, bo natężenie ruchu nie jest zbyt duże.

– Kolejny raz doszło do wypadku na skrzyżowaniu ul. Słonecznej z ul. Główną w Piskórce, drugie takie skrzyżowanie jest w Krupiej Wólce. Na najbliższą sesję Rady Powiatu przygotuję propozycję zmian w budżecie aby jeszcze w tym roku rozpocząć projektowanie rond na obu skrzyżowaniach – zapowiedział starosta piaseczyński Ksawery Gut.