Powstanie kolejny odcinek Traktu nad Perełką

0
746

Gmina ogłosiła przetarg na budowę kolejnego odcinka Traktu nad Perełką. Inwestycja dotyczy odcinka między nowo wybudowanym przedłużeniem ul. Czajewicza i ul. Kościuszki.

Pomysł utworzenia promenady wzdłuż Kanału Piaseczyńskiego narodził się kilka lat temu. Gmina sukcesywnie buduje kolejne odcinki deptaka, najczęściej przy okazji innych inwestycji. W czasie remontu mostu i przebudowy kanały Perełki na ul. Wojska Polskiego wybudowano odcinek między ulicami Kniaziewicza i Wojska Polskiego. Fragment spinający ul. Sierakowskiego z parkiem miejskim (obok dawnej łaźni) zrealizowano równolegle z przebudową Skweru Kisiela. Odcinek biegnący przez park powstał przy okazji rewitalizacji stawu. Z kolei przebudowa miejskiego targowiska stała się okazją do budowy odcinka spinającego ul. Żytnią z ul. Dworcową. W tym ostatnim przypadku zagospodarowano także przestrzeń przy Trakcie. Pojawiły się tu elementy małej architektury, w tym ławki czy stoły do gier.

Teraz gmina przymierza się do realizacji kolejnego odcinka. Właśnie ogłoszono przetarg na budowę chodnika wzdłuż kanału Perełki między wybudowanym niedawno przedłużeniem ul. Czajewicza i budynkiem sądu. Nowy odcinek ma liczyć ok. 160 metrów, a zakres prac obejmuje m.in. wycinkę zieleni, wyrównanie terenu i poprowadzenie oświetlenia i sieci monitoringu.

Pierwotnie władze gminy chciały wybudować ten fragment Traktu już w zeszłym roku. Inwestycji nie udało się jednak zrealizować z uwagi na toczące się wówczas postępowanie konserwatora zabytków. Jakiekolwiek prace mogły zostać zaplanowane dopiero po wydaniu decyzji w sprawie objęcia centrum miasta ochroną konserwatorską.

Jeśli uda się rozstrzygnąć przetarg i zrealizować inwestycję, do wybudowania zostaną już tylko dwa odcinki traktu: od stawu w parku miejskim do obwodnicy miasta oraz od ul. Dworcowej do ul. Kniaziewicza.

Czytaj również: Nowy most nad Perełką pojawi się na wiosnę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię