Powstały pierwsze questy rowerowe w Piasecznie

1
739

Questy rowerowe uatrakcyjnią wiosenną wycieczkę. Można rozwiązywać zagadki na Górkach Szymona oraz w Zalesiu Górnym.

Gmina Piaseczno zaprezentowała pierwsze lokalne questy rowerowe autorstwa Małgorzaty Siuty i Przemysława Maciejczyka, którzy wygrali konkurs ogłoszony przez Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

– W związku z wysoką wartością merytoryczną zdecydowano o wydaniu nagrodzonych prac konkursowych, dzięki czemu możemy dziś w niebanalny sposób odkrywać najciekawsze zakątki Górek Szymona oraz Zalesia Górnego – informuje gmina.

Przyroda i historia

Quest po Górkach Szymona rozpoczyna się i kończy na stacjach piaseczyńskiego roweru miejskiego, co pozwala na udział w rowerowej wycieczce także osobom nieposiadającym własnego jednośladu. Rozwiązując Quest zarówno mieszkańcy, jak i turyści mają okazję zapoznać się ze światem roślin i zwierząt występujących w tym niezwykłym zakątku gminy Piaseczno, a także jego historią.

Czytaj także: Wilki w Lasach Chojnowskich?

Kolejny quest poprowadzi ścieżkami położonego w sercu Chojnowskiego Parku Krajobrazowego Zalesiu Górnym.

– Na szlaku uczestnicy zabawy napotkają liczne obiekty kultury i historii. Quest dostarczy także wielu ciekawych informacji z zakresu lokalnego środowiska przyrodniczego – informuje gmina. – Trasa wycieczki wiedzie uczęszczanymi ulicami, dlatego podczas jego rozwiązywania kilkukrotnie przypominane są zasady bezpieczeństwa na drodze.

qest, qest rowerowy, Górki Szymona, Zalesie Górne, wycieczki rowerowe, rower Piaseczno

Zabawa dla całej rodziny

Obie trasy są niedługie, a ich przebycie przewidziano na około godzinę, dzięki czemu z powodzeniem w zabawie mogą wziąć udział również rodziny z małymi dziećmi. Oczywiście trasę można również pokonać pieszo.

Questy, które można pobrać ze strony gminy: Quest Górki Szymona, Quest Zalesie Górne, zawierają też orientacyjne mapy.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię