Posadzili Las Dobrej Woli Fot. Jacek Zalewski

Posadzili Las Dobrej Woli

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W sobotę w lesie w Magdalence, z inicjatywy Stowarzyszenia Dobra Wola, posadzono ponad 10 000 buków.

 

Stowarzyszenie Dobra Wola jest organizacją pozarządową, działającą na rzecz osób upośledzonych umysłowo lub fizycznie. Sadzenie Lasu zorganizowało po raz czwarty.

– Zaczęło się od sprzątania lasu. Na początku zbieraliśmy po 200-300 worków – mówi nam Jacek Zalewski, prezes Dobrej Woli. – Po kilku akcjach okazało się, że ludzie przestali wyrzucać śmieci do lasu w Magdalence. Wymyśliliśmy więc, że po prostu posadzimy las.

Lokalizację nowego lasu wskazuje Nadleśnictwo Chojnów.  Miejsce wybierane jest zgodnie z planową gospodarką leśną.

Las sadzili wszyscy. Podopieczni Dobrej Woli, osoby niepełnosprawne; przyjechali ludzie z Siedlec, Białobrzegów czy Białej Podlaskiej. Razem z nimi sadzonki sadziła m.in. wójt Lesznowoli, wicewójt Lesznowoli, wiceburmistrz Piaseczna, zastępca komendanta powiatowego i bardzo wiele osób. W akcję włączyła się też gmina Raszyn.

– Podczas sadzenia lasu zatarły się różnice między ludźmi, wszyscy byli równi i zgodnie sadzili drzewa – mówi Jacek Zalewski.

Oprócz posadzenia ponad 10 tys. sadzonek, odbyła się także zbiórka elektrośmieci. Gmina Lesznowola w zamian za przyniesione elektroodpady fundowała sadzonki kwiatów i krzewów.

Sadzonki drzew zapewniło Nadleśnictwo Chojnów, ławki i stoły Browar Jabłonowo, a kiełbaski, które upieczono po posadzeniu lasu, starosta piaseczyński.

Artykuły powiązane

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama