Pomost przy Hugonówce

Oceń ten artykuł
(1 głos)

To może być jedna z największych atrakcji w Parku Zdrojowym.

 

Budowa drewnianego pomostu rekreacyjno-widokowego w rejonie willi „Hugonówka” przy ulicy Mostowej 15 miała być przeprowadzona jeszcze w ubiegłym roku, ale z uwagi na fakt, iż pomost znajdowałby się na gruncie prywatnym (zgody nie udzielono), trzeba było go przeprojektować i cała procedura uległa przedłużeniu. W styczniu tego roku urzędnicy ogłosili przetarg na prace budowlane, jednakże niedawno został on unieważniony, ponieważ gmina planowała przeznaczyć na pomost 650 tysięcy złotych, podczas gdy najtańsza oferta opiewała na ponad milion złotych. W zeszłym tygodniu ogłoszony został kolejny przetarg i jest nadzieja, że tym razem uda się wyłonić wykonawcę nowej atrakcji Parku Zdrojowego, która z pewnością spodoba się mieszkańcom uzdrowiska.

Drewniana konstrukcja o powierzchni 276 m2 stanie na stalowych palach. Główne wejście na pomost ma prowadzić przez dwa filary dawnej bramy Hugonówki. Pokład główny ma mieć kształt wstęgi, na pomoście znajdą się siedziska, kosze na śmieci, a także przestrzeń rekreacyjna dla dzieci. Będzie na nim można podziwiać widoki, ale także np. słuchać różnych koncertów. Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

O tym, kto wybuduje pomost, powinniśmy dowiedzieć się w drugim tygodniu lutego. Jego budowa powinna potrwać 5 miesięcy, więc już w wakacje będzie można z niego korzystać.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama