Pomogą w kryzysie

0
350

Samorząd Góry Kalwarii przyjął dwie uchwały wspierające przedsiębiorców. Zakres pomocy zależy od rodzaju prowadzonej działalności.

Podobnie jak władze sąsiednich gmin, radni Góry Kalwarii przyjęli uchwałę zwalniającą z podatku od nieruchomości tych przedsiębiorców, których działalność została zawieszona ze względu na rządowe obostrzenia. Chodzi między innymi o punkty gastronomiczne, hotelarskie, kluby fitness, fryzjerów czy kosmetyczki. Zwolnienie obejmuje okres od kwietnia do czerwca.

Góra Kalwaria zdecydowała się też na przedłużenie terminu płatności rat podatku od nieruchomości płatnych w maju i czerwcu przedsiębiorcom, których działalność nie została wprawdzie zawieszona rządowymi regulacjami, ale w związku z epidemią ich obroty znacząco spadły. Termin płatności rat można przedłużyć do 30 września. Warunkiem jest brak zaległości w dotychczasowych płatnościach oraz spadek obrotów gospodarczych w wysokości co najmniej 15%. Przy jego wyliczaniu brane są dowolne dwa miesiące (chodzi o okresy 30-dniowe, niekoniecznie miesiące kalendarzowe) od początku 2020 roku porównane do analogicznego okresu roku poprzedniego. W tym celu należy złożyć w gminie najpóźniej 1 dzień przed terminem przypadającej płatności raty podatku od nieruchomości specjalny dokument – zgłoszenie, którego wzór został zatwierdzony w uchwale.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię