Pomoc dla seniorów

0
343

Konstanciński Ośrodek Pomocy Społecznej prowadzi działania wspierające seniorów i samotnych w okresie pandemii.

Druga fala epidemii koronawirusa okazała się niezwykle dotkliwa. Z nadejściem jesieni dzienny przyrost zakażeń bije kolejne smutne rekordy. Na skutek COVID-19 zmarło już w Polsce blisko 8500 osób. Władze apelują o ograniczenie kontaktów do niezbędnego minimum. Zalecenie to kierują w szczególności do osób starszych, znajdujących się w grupie najwyższego ryzyka.

W tym trudnym czasie seniorów z gminy Konstancin-Jeziorna wspiera OPS, który zaangażował się w działania Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów. – Nasi pracownicy pomagają np. w zrobieniu zakupów, wykupie leków czy wyrzuceniu śmieci – mówi Ewa Michalska, kierownik konstancińskiego OPS. – Trzeba tylko do nas taką potrzebę zgłosić.

Aby uzyskać pomoc, należy skontaktować się telefonicznie z OPS pod numerem 22 756 34 84 lub za pośrednictwem ogólnopolskiej infolinii 22 505 11 11. Program jest skierowany do osób, które ukończyły 70 lat, jednak w szczególnych przypadkach mogą z niego skorzystać również młodsi. Pomoc jest bezpłatna, trzeba jedynie pokryć koszty ewentualnych zakupów.

OPS poszukuje również wolontariuszy, którzy mogliby wesprzeć działania na rzecz seniorów. Osoby chętne do pomocy znajdą więcej szczegółów i formularze zgłoszeniowe na stronie www.WspierajSeniora.pl oraz na stronie Ośrodka Pomocy Społecznej w Konstancinie.

Czytaj także:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię