Polna prawie gotowa

0
453

Dobiega końca przebudowa ulicy Polnej w Chyliczkach. Budzący zdziwienie słup na środku drogi ma niebawem zniknąć.

Przebudowywana od kwietnia ul. Polna w Chyliczkach jest już przejezdna. Kierowcy korzystają z szerokiej asfaltowej jezdni, która zastąpiła słynącą z fatalnego stanu drogę gruntową. Prowadzona przez Gminę Piaseczno inwestycja długo czekała na realizację ze względu na konieczność wykonania przy okazji odwodnienia i znacznego poszerzenia pasa drogi kosztem sąsiadujących z nią nieruchomości. Z ulicy Polnej korzystają nie tylko okoliczni mieszkańcy. Część kierowców skraca sobie tędy drogę do Józefosławia. Niektórzy oczekiwali, że kolejnym krokiem będzie poszerzenie ulicy Urbanistów, ale na to na razie się nie zanosi. Nowa, szeroka i bezpieczna również dla pieszych i rowerzystów droga ma być w przyszłości również ważnym połączeniem komunikacyjnym dla planowanej w Julianowie szkoły. Zgodnie z planem, nowa placówka ma zostać zbudowana przy ul. Zimowej, łączącej się bezpośrednio z ul. Polną.

Ulica i ciąg pieszo-rowerowy wyglądają na gotowe, tym bardziej kierowców dziwi skrzyżowanie ulic Urbanistów, Zimowej i Polnej. Tu asfalt nagle się urywa, a na jezdni stoi… jedna z nóg słupa elektrycznego.

– Inwestycja nie jest jeszcze zakończona – podkreśla wiceburmistrz Robert Widz. – Uporządkowanie słupów energetycznych jest planowane w najbliższych dniach, potem nastąpi uzupełnienie nawierzchni – wyjaśnia.

Za przebudowę ulicy Polnej oraz fragmentu ul. Moniuszki wykonawca otrzyma ponad 3,8 mln zł.