Podwyżka opłat za wodę i ścieki

0
784

Wody Polskie zatwierdziły nowe taryfy opłat za wodę i ścieki w Piasecznie. Nowe, wyższe stawki obowiązują od 24 lipca.

Nowe stawki na najbliższe trzy lata zostały ostatecznie zatwierdzone przez Wody Polskie 9 lipca. Zgodnie z informacją podaną na stronie PWiK w Piasecznie obowiązują od 24 lipca br. Stawki opłat za wodę i ścieki zostały ustalone osobno dla każdego roku obowiązywania. Zgodnie z przedstawioną w dokumencie tabelami cena za m3 wody i ścieków będzie się utrzymywała na tym samym poziomie przez cały okres obowiązywania nowego taryfikatora, zmieniać się będzie tylko wysokość opłaty abonamentowej.

I tak, w pierwszym roku mieszkańcy (i przedsiębiorcy) za 1m3 wody zapłacą 3,83 zł brutto oraz 1,57 zł opłaty abonamentowej ( na odbiorcę za miesiąc). W drugim roku stawka abonamentowa wyniesie 1,58 zł, a w trzecim 1,56 zł. Do 23 lipca obwiązywała stawka 3,5 zł/m3 wody oraz opłata abonamentowa 1,44 zł miesięcznie.

O blisko złotówkę rośnie stawka za m3 odprowadzanych do kanalizacji ścieków. Dotychczas płaciliśmy 8,94zł/m3 ścieków i 3,09 zł opłaty abonamentowej. Od 24 lipca obowiązuje stawka 9,83 zł/m3 ścieków i 3,28 zł miesięcznie opłaty stałej. Stawka opłaty abonamentowej spadnie jednak w drugim roku obowiązywania taryfikatora do 3,14 zł. m-c a w trzecim roku wyniesie 2,95 zł/m-c.

Globalnie jednak podwyżki są stosunkowo niewielkie. Przyjmowane zwykle zużycie wody na osobę to 3m3 na miesiąc. Oznacza to, że przy nowych stawkach taki statystyczny mieszkaniec zapłaci około złotówkę więcej za wodę i około 3 zł za ścieki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię