Poduszkowiec gotowy do akcji

0
186

Poduszkowiec kupiony dla WOPR w ramach Budżetu Obywatelskiego Powiatu Piaseczyńskiego został przetestowany na Wiśle.

Piaseczyńskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe wysokiej klasy poduszkowiec ratunkowy A33RW otrzymało od powiatu piaseczyńskiego pod koniec grudnia 2020 roku. Stało się to dzięki głosom mieszkańców, którzy poparli właśnie ten projekt Budżetu Obywatelskiego Powiatu Piaseczyńskiego 2020. Cena zakupu i szkolenia wyniosła blisko 180 tys. zł.

poduszkowiec, piaseczyńskie WOPR, budżet obywatelski powiatu, powiat piaseczyński, Wisła
fot. Joanna Grela/powiat piaseczyński

Potrzebny latem i zimą

– Będziemy go wykorzystywać zarówno w sezonie letnim jak i zimowym. Idealnie się sprawdza na lodzie i na kruchym lodzie, ale także na piasku, a plaż na Wiśle jest bardzo wiele i trudno tam dotrzeć – mówił odbierając poduszkowiec prezes Piaseczyńskiego WOPR Piotr Rytko. – Przy niskim stanie wody w sezonie letnim będzie bardzo potrzebny przy akcjach poszukiwawczych. Oczywiście mamy nadzieję, że nie będziemy go używać często, aczkolwiek w tym roku poszukiwań mieliśmy bardzo dużo – przyznał.

poduszkowiec, piaseczyńskie WOPR, budżet obywatelski powiatu, powiat piaseczyński, Wisła
fot. Joanna Grela/powiat piaseczyński

W długi weekend WOPR sprawdzał możliwości urządzenia na Wiśle oraz na nadwiślańskich plażach. Poduszkowiec sprawdził się doskonale. Ratownicy dzięki niemu są w stanie dotrzeć szybko do osób potrzebujących pomocy zarówno na wodzie, jak i na którejś z piaszczystych łach w jej nurcie czy na brzegu.

Czytaj także: Nad wodą najważniejszy jest rozsądek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię