Podejrzewany o zabójstwo w Stambule zatrzymany pod Piasecznem

208

Poszukiwany czerwoną notą Interpolu został zatrzymany przez policję pod Piasecznem.
Jak podaje Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie zatrzymania dokonano na terenie centrum handlowego w okolicach Piaseczna. Poszukiwanym przez Interpol jest 37-letni obywatel Turcji.
Wystawienie przez Interpol czerwonej noty powoduje, że wiadomość o poszukiwanym trafia do 190 krajów. Upraszcza także procedury związane m.in. z zatrzymaniem i przekazaniem do danego kraju.
Zatrzymania dokonali policjanci z wydziału poszukiwań i identyfikacji osób z Komendy Głównej Policji. Następnie poszukiwany został przewieziony do Komendy w Piasecznie. Piaseczyńscy policjanci z wydziału kryminalnego prowadzą obecnie dalsze czynności związane z tymczasowym aresztowaniem mężczyzny prowadzone pod nadzorem Prokuratura, która ma zadecydować o jego ewentualnej ekstradycji do Turcji.
Jak ustaliliśmy, 37-latek został zatrzymany w Stambule w 2008 roku. Postawiono mu wówczas zarzut zabójstwa z zamiarem ewentualnym. Uciekł i prawdopodobnie od 2012 roku ukrywał się na terenie Polski. Czerwoną notę Interpol wystawił w 2014 roku.