Podaruj dziecku rower – akcja zero waste w Auchan Piaseczno

0
792

W sobotę 5 września na terenie Auchan Piaseczno będzie można przekazać rowery lub części rowerowe dla podopiecznych Stowarzyszenia Mierz Wysoko. W trakcie akcji będzie też działał mobilny serwis rowerowy.

Masz stary rower z którego wyrosło twoje dziecko? W garażu leżą części z twojego roweru przed modernizacją albo stary kask? Bliska jest ci idea zero waste a przy okazji chcesz zrobić coś dobrego? Weź udział w sąsiedzkiej akcji Centrum Handlowego Auchan Piaseczno i Stowarzyszenia Mierz Wysoko. Zebrany sprzęt wesprze podopiecznych stowarzyszenia. Przy okazji, w trakcie akcji będzie można bezpłatnie skorzystać z usług mobilnego serwisu rowerowego.

Sąsiedzka pomoc

To kolejna akcja sąsiedzkiej wymiany zorganizowana przez Auchan Piaseczno. „Sąsiedzka zbiórka starych rowerów i części” rozpocznie się w sobotę 5 września o godzinie 10:00 na parkingu przed centrum handlowym. Do godziny 17:00 do punktu zbiórki rowerów można przynosić nowe i używane rowery dowolnej wielkości i w każdym stanie, części rowerowe, ramy, koła, akcesoria rowerowe – kaski, światełka, zapięcia itp., a także narzędzia przydatne przy naprawie rowerów. Ten pozornie zbędny sprzęt może pomóc dzieciakom!

– Sąsiedzka zbiórka rowerów i części, którą organizujemy już po raz drugi, będzie doskonałą okazją, aby wcielić w życie zasady zero waste, zrobić coś dobrego dla innych, a także poznać bliżej Stowarzyszenie Mierz Wysoko. Podczas pierwszej edycji wydarzenia zebraliśmy blisko 40 rowerów. Wierzę, że we wrześniu będzie ich znacznie więcej – mówi Dagmara Michalec, marketing manager w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno.

„Rower za dobro” – wolontariat i nauka

Sprzęt zebrany w trakcie akcji trafi do Otwartego Warsztatu Rowerowego prowadzonego przez Stowarzyszenie Mierz Wysoko przy ulicy Brzeskiej 23 na Pradze Północ. W tym miejscu młodzież pod okiem wolontariuszy Stowarzyszenia uczy się majsterkowania, naprawiania sprzętu i tworzenia własnych pojazdów oraz dowiaduje się, jak można pomagać innym.

W ramach programu „Rower za dobro” podopieczni stowarzyszenia mają szansę na otrzymanie roweru w zamian za troskę i pomoc innym. Wymogiem jest udział w minimum dziesięciu działaniach na rzecz innych, takich jak m.in. wyprowadzanie psów ze schroniska, sprzątanie okolicy czy remontowanie rowerów dla potrzebujących. Młodzież jest także zachęcana do odbywania wolontariatów w różnych organizacjach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię