Pod Bateriami czy Polskiego Państwa Podziemnego?

0
341

Z reguły każda aktualna mapa powinna pokazywać te same nazwy ulic, nazwy miejsc, sklepów lub restauracji. W przypadku Piaseczna tak niestety nie jest.

W zeszłym tygodniu opublikowaliśmy dla was artykuł. Opisaliśmy w nim kolizję, która miała miejsce na jednej z piaseczyńskich ulic. Jak zawsze, przed każdym tekstem, robimy research, by nie popełnić błędów w tekście. Tak było również w tym przypadku. Jednak czytelnicy zwrócili nam uwagę, że taki błąd popełniliśmy.

Czytelnicy bardzo pieczołowicie śledzą ewentualne błędy i natychmiast nas o tym informują: zwykle w sekcji komentarzy lub wiadomości wysłanej bezpośrednio na nasz profil w social mediach. Ostatni błąd nie wynikał ze złej woli czy braku przygotowania. Po prostu czasami działamy szybko i zdarza się, że podczas pisania, w nazwę ulicy może wkraść się mały „chochlik drukarski”.

Tytuł pierwszego artykułu opublikowanego przez nas nosił nazwę: „Zderzenie dwóch aut na ulicy Pod Bateriami”. Niektórzy czytelnicy zarzucili nam nierzetelność i tłumaczyli, że ulica, na której zderzyły się samochody, nosi nazwę Alei Polskiego Państwa Podziemnego. Nazwa artykułu została oczywiście zmieniona, lecz my nie spoczęliśmy na laurach i jako punkt honoru postawiliśmy sobie znalezienie konkretnej mapy, która przedstawia aktualną i prawdziwą nazwę ulicy, na której miało miejsce zderzenie.

Problem polega na tym, że każda mapa internetowa pokazuje co innego.

Pierwsze zdjęcie przedstawia mapę dostępną na serwisie https://google.pl/maps, druga mapa to strona https://mapa.targeo.pl. Co śmieszniejsze, nazewnictwo ulic różni się również na mapie opublikowanej przez rządową stronę https://www.geoportal.gov.pl.

Chcieliśmy więc zapytać: Jaką nazwę nosi według was ulica biegnąca od Zalesia Dolnego w stronę Dworca PKP w Piasecznie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię