Po Puławskiej czas na przebudowę ul. Kościuszki

0
1837

Przebudowa głównej arterii miasta będzie kontynuowana jeszcze w tym roku. Gmina ogłosiła przetarg na przebudowę dalszego ciągu ul. Puławskiej oraz ul. Kościuszki aż do ul. Sienkiewicza.

Zgodnie z zapowiedziami przebudowa ulicy Puławskiej powinna się zakończyć we wrześniu. Władze miasta chcą od razu kontynuować prace na głównej ulicy biegnącej przez centrum. Chodzi przede wszystkim o przedłużenie drogi dla rowerów, tak by pas rowerowy nie urywał się nagle w kilku miejscach. Obecnie na ul. Kościuszki mamy ścieżkę rowerową właśnie od skrzyżowania z ul. Sienkiewicza w kierunku ronda Solidarności. Jest także będący obiektem licznych żartów fragment pasa rowerowego na wysokości Skweru Kisiela. Ten powstał wraz z przebudową placu, już wtedy bowiem gmina planowała wytyczenie pasa na całej długości ciągu ulic Puławskiej i Kościuszki. Przebudowa obejmie również chodniki, które zyskają nową nawierzchnię, nasadzenia, a także estetyczne obiekty małej architektury – ławeczki i kosze na śmieci. Przebudowane zostaną też skrzyżowania z ulicami Nadarzyńską i Sienkiewicza.

Zadanie podzielono na dwa etapy. Pierwszy obejmuje odcinek od ul. Jana Pawła II/Chyliczkowskiej do ul. Nadarzyńskiej, a drugi do ul. Sienkiewicza. Etap pierwszy ma zostać zrealizowany jeszcze w tym roku, na wykonanie drugiego wykonawca miałby czas do połowy roku 2022.

– Przy czym chodniki wraz z nasadzeniami chcielibyśmy zrealizować jeszcze w tym roku na całej długości – zaznacza wiceburmistrz Robert Widz.

Zgodnie z zapowiedziami burmistrza, centrum miasta ma stać się nie tylko przyjazne dla pieszych i rowerzystów, ale również bezpieczniejsze. Projekt stałej organizacji ruchu dla ul. Kościuszki zakłada wprowadzenie ograniczenia prędkości do 30 km/h.

Termin składania ofert w przetargu wyznaczono na 24 sierpnia.

Czytaj również: Puławska zamknięta od soboty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię