Place zabaw ciągle zamknięte

0
1010

Teoretycznie place zabaw mogą być otwarte od soboty 30 maja. W praktyce gmina Piaseczno jeszcze nie wie kiedy otworzy swoje.

Rodzice, którzy chcieliby wrócić ze swoimi pociechami na place zabaw, z utęsknieniem czekali na ich „odmrożenie”. Rząd wprawdzie dopuścił otwarcie ogródków jordanowskich już od 30 maja, ale nie wszystkie zostały w tym terminie udostępnione. Ma to oczywiście związek z koniecznością przygotowania ich do bezpiecznego użytkowania przez najmłodszych.

– W gminie Piaseczno mamy aż 42 place zabaw, nie licząc znajdujących się na terenie szkół i przedszkoli. Planujemy w pierwszej kolejności uruchomić kilka kluczowych, tych najczęściej odwiedzanych – informuje na stronie internetowej gmina Piaseczno. Trzeba pamiętać, że wiosną tradycyjnie wyłoniona przez gminę firma kontroluje i przygotowuje do nowego sezonu place zabaw czy siłownie plenerowe. To zadanie zostało obecnie zlecone. Gmina czeka na wyniki przeglądu technicznego oraz wytyczne sanepidu dotyczące zasad korzystania z placów zabaw w reżimie sanitarnym. W oparciu o nie powstanie nowy „tymczasowy” regulaminy określający zasady korzystania z placów w reżimie sanitarnym.

-Będziemy oczywiście dezynfekować te place, które zostaną otwarte, ale trzeba mieć na uwadze, że nie jest to łatwe zadanie i nie jesteśmy w stanie oczyszczać zabawek po każdej wizycie dziecka. Dlatego najważniejsza będzie samodyscyplina i przestrzeganie zasad bezpiecznego użytkowania przez opiekunów, którzy dbać powinni o odpowiednie dystanse pomiędzy bawiącymi się dziećmi i dezynfekować ich ręce po zabawie – apelują władze gminy.

Kiedy miałyby zostać otwarte gminne place zabaw w Piasecznie?

-Nie możemy na razie podać konkretnej daty – informuje gmina.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię