Pijany cudzoziemiec utrudniał ratownikom reanimację

0
435

Pijany przechodzień utrudniał ratownikom medycznym udzielanie pomocy. Próbował też zaatakować interweniujących policjantów. Obezwładniony 31-latek trafił do celi.

Na ul. Kościuszki w Piasecznie starszy mężczyzna upadł na chodnik i stracił przytomność. Wezwana na miejsce załoga karetki pogotowia podjęła akcję ratunkową. W trakcie udzielania poszkodowanemu pomocy ratownikom medycznym zaczął przeszkadzać jeden z przechodniów. Mężczyzna nie przestawał pomimo wielokrotnych wezwań i próśb ratowników, wobec czego na miejscu pojawił się patrol policji.

– Wezwano mężczyznę, by natychmiast cofnął się od ratowników medycznych. Jednak nie wykonywał on poleceń, i używał wulgaryzmów. Podczas legitymowania odmówił policjantom podania swoich danych osobowych, nie miał również przy sobie żadnego dokumentu tożsamości. Jednego z nich próbował zaatakować fizycznie, lecz szybka reakcja policjantów i użycie środków przymusu bezpośredniego poskromiło zamiar napastnika. Został on zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie – informuje st. sierż. Rafał Markiewicz z KPP Piaseczno.

Czytaj także: Pies wytropił pijanego sprawcę kolizji

Badanie alkomatem wykazało, że zatrzymany miał niemal 2 promile alkoholu w organizmie. Na komendzie ustalono jego dane osobowe. Okazało się, że jest to 31- letni obywatel Ukrainy. Następnego dnia, po wytrzeźwieniu, usłyszał zarzuty zarówno za znieważenie, jak i za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta. Obcokrajowiec został również ukarany za używanie słów wulgarnych w miejscu publicznym, niepodanie danych osobowych w trakcie legitymowania oraz za nieokazanie dokumentu uprawniającego do pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na żądanie policji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię