Pieszo, rowerem i kajakiem po Konstancinie-Jeziornie

0
366

Gmina Konstancin-Jeziorna podpisała umowę na organizację cyklu bezpłatnych wycieczek weekendowych popularyzujących jej walory kulturowe, historyczne i przyrodnicze. Niestety, z uwagi na pandemię koronawirusa realizacja projektu została przełożona na przyszły rok.

Samorząd otrzyma wsparcie na realizację projektu pn. „Popularyzacja wśród mieszkańców walorów kulturowych, historycznych i przyrodniczych gminy Konstancin-Jeziorna”. Umowa o przyznaniu pomocy finansowej została podpisana 21 maja w Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie.
Pieszo, rowerem i kajakiem
W ramach projektu – jego realizacja miała odbyć się w tym roku, niestety z uwagi na pandemię koronawirusa została przeniesiona na 2021 r. – Wydział Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miasta i Gminy zorganizuje cykl 36 tematycznych wycieczek. Będą to m.in.: „Na ornitologicznym szlaku”, „Kajakiem po Jeziorce”, „Obszary chronione i rezerwaty przyrody”, „Z wizytą na Urzeczu”, „Szlakiem kolejki wilanowskiej”, „Szlakiem Stefana Żeromskiego i sławnych rodów” oraz „Artyści dawnego Konstancina”. Uroki naszej gminy będziemy poznawać pieszo, rowerem i kajakiem. Będą też niespodzianki – każdy uczestnik otrzyma przewodnik turystyczny z opisem szlaku oraz gadżety, które z pewnością przydadzą się podczas wyprawy – oraz konkurs fotograficzny.
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich
Całkowity koszt projektu to ponad 88 tys. zł, z czego 38 289 zł stanowi wsparcie województwa mazowieckiego. Projekt będzie realizowany w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020, finansowanego z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

źródło: UMiG Konstancin-Jeziorna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię