Pierwszy etap przebudowy

1
1603

Trwają prace przy przebudowie pierwszego odcinka ulicy Tukanów. Na skrzyżowaniu z ul. Powstańców Warszawy ma się pojawić sygnalizacja świetlna.

Gmina Piaseczno rozpoczęła prace przy przebudowie ulicy, która docelowo ma połączyć ulice Powstańców Warszawy i Jarząbka. Obecnie ulica Tukanów na niektórych odcinkach jest zamknięta dla ruchu tranzytowego, a odcinek najbliższy ul. Jarząbka trudno nawet nazwać drogą. Dodatkowo droga leży na granicy gmin Piaseczno i Lesznowola. Negocjacje dotyczące przebudowy ulicy trwają z mieszkańcami sąsiadujących z nią bloków od wielu lat. Do tego dochodzi perspektywy wybudowania w niedalekiej przyszłości nowego przebiegu strasy 721 oraz rozpoczęta po lesznowolskiej stronie ulicy Tukanów budowa osiedla. Projekt przebudowy drogi Piaseczno zleciło jeszcze w 2017 roku. Obecnie gmina realizuje pierwszy etap prac na odcinku od ul. Powstańców Warszawy do ul. Słowiczej. W ramach inwestycji droga zostanie poszerzona, po obu jej stronach pojawią się chodniki. Piesi zyskają przejście tuż przed skrzyżowaniem z ul. Powstańców Warszawy a także na ul. Słowiczej na skrzyżowaniu z ul. Tukanów.

W ramach tego zadania powstanie też dodatkowy pas do skrętu w prawo (w ul. Tukanów) na ul. Powstańców Warszawy. Na samej ul. Tukanów z kolei oprócz pasa do jazdy prosto zostanie wydzielony lewoskręt w ul. Słowiczą. Na ul. Powstańców Warszawy z kolei z ul. Tukanów będzie można, podobnie jak dotąd, wyjechać tylko w prawo. Choć nie da się ukryć, że nakaz ten był notorycznie przez kierowców łamany. Aby wyjechać z osiedla w kierunku ul. Okulickiego, nadal będzie trzeba dojechać do ul. Bocianiej.

Ruch na skrzyżowaniu ul. Tukanów i Powstańców Warszawy będzie po przebudowie regulować sygnalizacja świetlna. Ma ona zostać zsynchronizowana z tą na skrzyżowaniu z ul. Okulickiego. Zgodnie z przetargiem prace mają potrwać 2 miesiące od podpisania umowy, ale na uzyskanie zgody na użytkowanie wykonawca ma 4 miesiące. Gmina zapłaci za budowę ponad 2 mln zł.

Czytaj również: Zapowiadane kontrole drogowe

1 KOMENTARZ

  1. Czy szanowni redaktorzy mogliby się zainteresować placem obok testowni PCR, przy Chyliczkowskiej?
    Niby na tablicy napisano: „rewitalizacja street workoutu” ale przez miesiąc usypano jedynie dwie góry piachu.
    Ja wiem że chodzi o to że sportownia cieszyła się zbyt dużym powodzeniem i dlatego ją zamknięto w środku sezonu, bo źle wygląda w towarzystwie kolejki do badani kowidowych.
    Jestem po prostu ciekaw jak Urząd będzie się z tego tłumaczył?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię