Pierwsza strefa na Grapie

1
670

Burmistrz wystąpił do Zarządu Transportu Miejskiego o przesunięcie granicy strefy biletowej.

W trakcie ostatniego posiedzenia Doraźnej Komisji do Spraw Transportu Miejskiego i Infrastruktury Rowerowej pojawiła się informacja, iż Burmistrz Gminy Konstancin-Jeziorna Kazimierz Jańczuk czyni starania, by granica strefy biletowej ZTM na terenie gminy została przeniesiona.
– Pan burmistrz wraz z koncepcją uruchomienia pętli autobusowej na Grapie wystąpił z wnioskiem i jest w trakcie dyskusji z ZTM-em na temat ewentualnego przeniesienia granicy pierwszej strefy z Klarysewa na Grapę – usłyszeli zgromadzeni.
Jak wyglądają rozmowy w tej sprawie?
– Informuję, że burmistrz wcześniej już występował do ZTM o przesunięcie pierwszej strefy na terenie naszej gminy. Wówczas stanowisko ZTM było następujące: ZTM do czasu oceny pilotażowego programu tego zadania z gminy Marki nie będzie rozpatrywał wniosków innych gmin – mówi nam burmistrz Kazimierz Jańczuk.
Przypomnijmy, że władze Marek od lat starały się o włączenie gminy do pierwszej strefy biletowej. Po długich negocjacjach udało się osiągnąć cel i od 1 listopada mieszkańcy mogą korzystać z tańszych biletów autobusowych, a samorząd zamiast 40 pokrywa teraz 60 procent kosztów funkcjonowania linii. Po Markach nadszedł czas na inne gminy.
– W dniu 30.08.2017 roku Dyrektor ZTM Wiesław Witek na konferencji z burmistrzami i wójtami współpracującymi z ZTM w zakresie komunikacji publicznej poinformował, że dokonali oceny programu pilotażowego, o którym mowa wyżej, i są skłonni rozpatrywać indywidualne wnioski gmin w tej sprawie. Obecnie burmistrz gminy wystosował pismo do ZTM z prośbą o określenie warunków finansowych związanych z przeniesieniem strefy – dodaje włodarz gminy Konstancin-Jeziorna.
Przesunięcie granicy oznaczałoby znacznie niższe ceny biletów dla dużej części mieszkańców dojeżdżających do Warszawy (np. 110 złotych za bilet miesięczny normalny zamiast 180), co wiąże się z większą ilością osób korzystających z transportu publicznego.

1 KOMENTARZ

  1. Mieszkam w Konstancinie-Jeziornie, w tej jak widzę gorszej części, bo skolimowskiej, o której zapomniał Pan Burmistrz … zapomniał, zresztą nie pierwszy raz. Mieszkańcy Skolimowa są jak dzieci gorszego Boga. „Cywilizacja” kończy się gdzieś w okolicach Królewskiej Góry. Nieraz są to trywialne rzeczy jak to, że jest tzw. Konstancin ma więcej lamp ulicznych czy dekoracje z kwiatów. Do niedawna nie mieliśmy i dekoracji świątecznych. Mamy za to zniszczony Plac Sportowy koszmarnym przedszkolem. Szkoda, że gmina nie mogła znaleźć działek na tę inwestycję. Odnośnie komunikacji, Konstancin_Jeziorna ze wskazaniem na Jeziornę, ma do wyboru trzy linie autobusowe ZTM 710, 724 i 742. Do Skolimowa dojeżdża tylko 710. Teraz czytamy, że Skolimów nie kwalifikuje się do 1 strefy. Podatki płacimy chyba takie same, składamy się w równym stopniu co mieszkańcy też lepszej części aglomeracji do budżetu gminy, więc czemu kolejny raz Skolimów ma dostać po uszach. Zniechęca to do mieszkania w Skolimowie, który jest zaniedbany, opuszczony i zapuszczony. Wierzę, że mieszkańcy Skolimowa powiedzą w końcu NIE i to głośno, żeby było nas słychać w Urzędzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię