„Piątka” zgodnie z planem

0
498

Zakończyła się rozbudowa szkoły integracyjnej nr 5 w Konstancinie-Jeziornie. Na uczniów czeka między innymi nowe boisko.

Inwestycja rozpoczęła się pod koniec czerwca ubiegłego roku. Mieszczący się przy ul. Szkolnej 7 w Konstancinie-Jeziornie budynek zyskał nadbudowę nad parterową częścią budynku. W niej mieścić się będzie świetlica, pokoje logopedy, pedagoga i reedukatora oraz toalety, w tym dla uczniów z niepełnosprawnościami. Obok budynku szkoły powstało również nowoczesne boisko wielofunkcyjne. Utworzono także dodatkowe miejsca postojowe. Prace budowlane i wykończeniowe zakończyły się w lipcu. Obecnie trwa odbiór budynku.

– Prace przy rozbudowie, nadbudowie i przebudowie szkoły przebiegły bardzo sprawnie. Łagodna zima pozwoliła, by inwestycja była prowadzona bez dłuższych przerw – podkreśla Antoni Pomianowski z Urzędu Gminy. Zgodnie z planem szkoła miała być gotowa do września, kiedy uczniowie rozpoczną naukę w powiększonym budynku. Cała inwestycja kosztowała gminę niespełna 2,5 mln złotych.