Piaseczyński taksówkarz bohaterem

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Podczas sobotniej imprezy dla seniorów poznaliśmy piaseczyńskiego taksówkarza, który udaremnił oszustwo „na policjanta” i uratował oszczędności życia starszej pani.

 

Imprezę zorganizowała Gmina Piaseczno, Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Piasecznie.

– Impreza była podsumowaniem naszej akcji, prowadzonej pod hasłem „Seniorze strzeż się”. Inicjatorem tych działań był Komendant Powiatowy Policji w Piasecznie mł. insp. Robert Chmielewski oraz Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno Hanna Kułakowska-Michalak. To właśnie z ich rąk nagrodę za niedopuszczenie do przekazania oszustom 50 tysięcy złotych otrzymał 45-letni pan Tomasz, piaseczyński taksówkarz – informuje Jarosław Sawicki, rzecznik prasowy piaseczyńskiej komendy. – Pan Tomasz kilka tygodni temu został przez oszustów wezwany do Magdalenki, skąd miał przewieźć do banku 80-letnią kobietę w celu pilnej wypłaty pieniędzy w związku z „akcją prowadzoną przez policjantów". Dalsze działania jakie podjął taksówkarz, uchroniły kobietę przed przekazaniem oszczędności całego życia w ręce przestępców. Postawa pana Tomasza zasługuje na nasze najwyższe uznanie.

Impreza o nazwie „Seniorze, strzeż się!” była podsumowaniem kilkutygodniowych działań piaseczyńskiej policji, które miały zapobiec wyłudzaniu pieniędzy właśnie metodą „na policjanta”. Podczas wydarzenia seniorzy mogli przeprowadzić podstawowe badania lekarskie, obejrzeć pokaz samoobrony, przebyć szybkie szkolenie z udzielania pierwszej pomocy, spotkać się z dzielnicowymi, a także odebrać Kartę Seniora i spotkać się z przyjaciółmi.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama