Piaseczno będzie szczepić 24h na dobę

0
1306

Piaseczno jest już w znacznej mierze przygotowane do uruchomienia gminnych punktów szczepień. Kluczową kwestią będą jednak dostawy szczepionek.

Burmistrz Daniel Putkiewicz poinformował, że gmina jest już przygotowana do rozpoczęcia akcji szczepień masowych od 12 kwietnia.
– Piaseczno jest w czołówce miast w Polsce pod względem zachorowań na COVID- 19 – podkreśla wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak. -Jak najszybsze wprowadzenie szczepień masowych jest szansą na uzyskanie odporności zbiorowej społeczeństwa i ochroną przed zachorowaniem.
Władze gminy poinformowały, że wyznaczyły już dwie lokalizacje w centrum miasta, w których szczepienia mogłyby się odbywać w godzinach od 8.00 do 20.00. od poniedziałku do piątku. Przez 7 dni w tygodniu z kolei szczepić można by się w szpitalu św. Anny, w godzinach od 20.00 do 8.00.
– Wszyscy pragniemy powrotu do normalności dlatego mobilizujemy nasze siły i zgłaszamy gotowość Piaseczna do szczepień masowych – podkreśla wiceburmistrz. – Kompletujemy wyposażenie, we współpracy ze szpitalem św. Anny rekrutujemy personel.

Czytaj także: Starostwo prosi, NFZ odmawia

Oczywiście podstawowym warunkiem powodzenia akcji szczepień masowych jest zapewnienie i dostarczenie przez rząd odpowiedniej liczby dawek szczepionki. Gmina zapewnia, że w trzech punktach jest w stanie zapewnić zaszczepienie 5 tys. osób tygodniowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię